Blaszane garaże – jak wiele kosztują? Jak je wykonać? Radzimy w zakupie
W ostatnich latach mogliśmy zauważyć rosnące zainteresowanie garażami blaszanymi. Te stosunkowo lekkie konstrukcje to dobry sposób na osłonę pojazdu. Zakup ich jest znacznie mniej kosztowny od kosztów budowy klasycznego, murowanego garażu o tych samych parametrach. Mało tego, budowa garażu blaszanego nie jest obłożona tyloma przepisami prawnymi, a niektóre tego rodzaju konstrukcje można wykonać bez pozwolenia na budowę.

Jedną z głównych zalet jakie posiadają garaże blaszane jest niewysoki koszt zakupu. Poniektóre osoby podejmują się samodzielnego pobudowania tego rodzaju konstrukcji, co zapewnia kolejne

dom z garażem

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

oszczędności. Nie bez przesłania jest także czas. Budowa takiego garażu nie powinna przekroczyć tygodnia – wejdź po więcej. Jeśli zdecydujemy się na zakup gotowego garażu na zamówienie, wtenczas czas oczekiwania wyniesie około dwóch tygodni.

Zafrapował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to na pewno zainteresuje Cię też ten wiarygodny serwis – on odwołuje się do podnoszonej kwestii.

Garaże blaszane o typowych wymiarach są dostępne od zaraz i można je sprowadzić na posesję w ciągu jednej doby. Kolejną wartością lekkich garaży blaszanych jest możność ich przewożenia i przesuwania. Niektóre niewielkie garaże blaszane są wznoszone bez odpowiednich, stałych fundamentów. Dzięki temu możemy je łatwo przesunąć czy przewieźć w inne miejsce posiadłości – . Niestety, konstrukcje owe są także obarczone szeregiem wad. Tego typu garaże blaszane są lekkie – niesie to zagrożenie ich uszkodzenia w czasie gwałtownych nawałnic. Inną niedogodnością może być słabe zabezpieczenie mienia. Ściany blaszane nie stanowią dostatecznego zabezpieczenia przed rabusiami. Trzecia wada dotyczy konstrukcji nieocieplonych.

Jeśli jesteś zdania, że ten artykuł jest ciekawy, sprawdź na stronie (http://esoil.pl/p,39,carter-sh) analogiczne informacje – z pewnością także będą dla Ciebie interesujące.

W ich wnętrzu panuje jednakowa temperatura jak na zewnątrz. Zatem nasz samochód będzie zabezpieczony wyłącznie przed opadami atmosferycznymi, a zimowe przymrozki mogą przysporzyć nam wielu problemów.

Koszt budowy garażu dwustanowiskowego jest uzależniony od paru czynników tj. jakość blachy, rodzaj zadaszenia, a również od wysokość całej budowli. Najtańsze garaże blaszane zrobione z cieniutkiej, niemalowanej blachy oraz z dachem jednospadowym możemy zakupić już od tysiąca złotych. Niemniej jednak znacznie trwalsze oraz funkcjonalniejsze będą garaże wykonane z grubszej, ocynkowanej blachy. Cynk stanowi powłokę osłonową, która zabezpiecza garaż przed rdzewieniem jak też działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych – więcej informacji przeczytasz tu: Najbardziej kosztowne są dobre jakościowo garaże ocieplone, jakie są funkcjonalniejsze a także o wiele bardziej szykowne niż ich nieocieplone odpowiedniki.

About