Ciekawy pomysł na zmniejszenie lęku przed dentystą
Wewnątrz gabinetu dentystycznego znajduje się zazwyczaj fotel z lampą oraz ze zlewem. Wokół znajdują się przerażające przyrządy: ssaki, wiertła czy kleszcze.

Nie jest to opis jakiegoś miejsca tortur, a jedynie zwykłego gabinetu dentystycznego, który większość społeczeństwa napawa przerażeniem i powoduje przyspieszony oddech. Boimy się tego, co jest nieznane, z tego też powodu może warto dowiedzieć się dokładniej, jakich właściwie narzędzi używa w czasie swej pracy każdy dentysta. Ani jeden gabinet nie może być wykorzystywany bez specjalistycznego fotela. To na nim w czasie wizyty siedzą pacjenci. Wytwórcy tego typu foteli oferują wiele różnorodnych modeli. Najprostsze a równocześnie najtańsze nie posiadają nożnej regulacji, ani sterowania wyznaczoną wysokością, czyli opuszczaniem oraz podnoszeniem, ani takich udogodnień jak spluwaczka czy reflektory.

Kliknij na ten odnośnik, żeby poznać pokrewne teksty. Przykładowo zobacz serwis, który omawia zajmującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

Taki rodzaj fotela stomatologicznego jest już jednak używany o wiele rzadziej. Jeśli chodzi o tego typu dziedzinę jak stomatologia narzędzia są konieczne do prawidłowego przeprowadzenia jakiegokolwiek leczenia.

zabieg kosmetyczny

Autor: ella
Źródło: http://www.flickr.com
Pacjent

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Obecnie właściciele gabinetów niezwykle dbają o to, żeby standard realizowanych przez nich świadczeń był możliwie najwyższy. Oprzyrządowanie, którego używają dentyści powinno być również na niezwykle wysokim poziomie. Pacjenci muszą poczuć się komfortowo, z kolei dentysta ma mieć wszystkie narzędzia w zasięgu ręki.

Moglibyśmy odróżnić fotele nazywane jako „unity”. Na ich wyposażenie zawierają się sam fotel dla Pacjenta z możliwością regulacji wysokości czy też nachylenia oparcia, stolik dla lekarza z miejscem na kilka przyrządów.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,