Co brać pod uwagę kupując garaż? Kilka niezbędnych wiadomości
Garaż to bardzo ważny element dla każdego posiadacza auta i każdy jego właściciel chciałby mieć z pewnością garaż zarówno wystarczająco pojemny, jak i energooszczędny. Niestety nie każdy producent garaży blaszanych zabiega o to, aby proponowane gotowe konstrukcje w tym względzie spełniały wszelkie wymogi i zazwyczaj jedno odbywa się kosztem drugiego.

Nie znaczy to oczywiście, że nie istnieją na rynku takie garaże, które spełnią wszelkie nasze wymagania. Warto wcześniej sprawdzić – sprawdzony producent garaży blaszanych. Należy pamiętać, że decydując się na zakupienie gotowego

garaż

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

już garażu, winniśmy wziąć pod uwagę najróżniejsze czynniki, które mogą mieć wpływ na jakość korzystania z tego rodzaju konstrukcji. Jedną z ważnych kwestii jest między innymi właściwie dobrana brama garażowa, która jeżeli nie będzie wysokiej jakości może powodować duże straty ciepła lub być mało komfortowa w codziennym użyciu. Jakiego rodzaju bramy więc wybierać? Obecnie godnym polecenia rozwiązaniem są między innymi bramy segmentowe.Wspomniane bramy cechują różne zalety. Zobacz więcej – bramy segmentowe. Istotne jest to, że są bardzo wygodne podczas użytkowania, gdyż, brama sterowana jest automatycznie i co istotne nie potrzebują więcej miejsca przed garażem, tak jak to wygląda w przypadku innych modeli, ponieważ brama otwierana jest przesuwając się po suficie garażu. Ponadto zapewnia ona właściwą ochronę w garażu, umożliwiającą zachowanie w nim ciepła. Bramy takie robione są z blachy i wypełnione dodatkowo pianką, blachy (zobacz blacha nierdzewna) te tworzą swego rodzaju podłużne segmenty – z tego też wywodzi się nazwa bram.

brama wjazdowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki tego rodzaju konstrukcji możliwe jest bezproblemowe otwieranie bramy. Tak samo nie będziemy mieć problemów z dopasowaniem koloru bramy między innymi do koloru stolarki okiennej, ponieważ dostępne są one w najróżniejszych odcieniach. Problemu nie powinno sprawiać też sterowanie bramą – można bowiem albo wybrać sterowanie automatyczne, albo manualne. Jest to zatem jak najbardziej korzystne rozwiązanie, gdyż spełnia wszystkie najważniejsze zapotrzebowania w tym kierunku.
Oczywiście sama brama to tylko część kwestii, które musimy brać pod uwagę w przypadku garażu. Jeśli chcemy, aby jak najlepiej pełnił on swoją rolę weźmy pod uwagę również pozostałe kwestie, takie jak między innymi ocieplenie ścian garażu, czy odpowiednie jego oświetlenie.

About