Co to są słupki ochronne, w jakim miejscu są używane i z czego okazują się być zrobione?
To nie jest typowy slogan. Bezpieczeństwo faktycznie jest najważniejsze. I to niezależnie od danego stanowiska. Czy też to w biurze lub w hali magazynowej lub na placu budowy.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież w wielu lokacjach okazują się być jakieś mechanizmy, jakie potrafią zrobić szkodę znajdującemu się w okolicy człowiekowi albo jakiemuś będącemu tam jakiemuś sprzętowi. A taki potrafi okazać się być przecież dość drogi.
słupki ochronne

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
W jaki sposób więc można by ochraniać również ludzkie życie oraz obecną w pobliżu infrastrukturę? Jest to oczywiście w jakimś szczeblu zależne od konkretnej sytuacji oraz danego stanowiska, jednak w wielu wypadkach można wykorzystać tzw. słupki ochronne. Mogą być one wyprodukowane z metalu lub z gumy. Mogłyby też mieć swoją podstawę, za pomocą której potrafią zostać na stałe zamocowane do podłoża. Ich produkowaniem zajmują się specjalne firmy, które na indywidualne zlecenie mogą dopasować taki produkt do danej okoliczności. Mogą przykładowo zmienić standardowy wymiar słupka lub jego mocowanie.
Wszyscy pamiętamy jak potrafią tego typu słupki ochronne wyglądać. Przykładowo znamy je z naszych ulic, gdzie stanowią części balustrad, wszyscy widzieliśmy także specjalistyczne wykonane z gumy słupki ochronne na placu manewrowym w czasie zdobywania uprawnień do kierowania pojazdów.

Warto też nadmienić, że w niektórych miastach tego typu gumowe słupki (zobacz słupki ogrodowe) mogą wyglądać identycznie jak ich stalowe odpowiedniki, które jednak były zastąpione na w większym stopniu gibkie i bezpieczne dla samochodów.

About