Czemu wybór odpowiednich opon jest tak istotny?
Opony – w każdym pojeździe silnikowym wymieniamy je przed latem i zimą, jednak zwykle ich kondycja budzi wiele wątpliwości. Dlaczego opłaca się nabywać nowe opony i na co najbardziej zwrócić uwagę, nabywając nowy komplet ogumienia do naszego wozu?

opony

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

Opony stanowią szczególnie istotny element każdego samochodu i motocykla. (opony przemysłowe) Są gwarancją prawidłowej przyczepności do podłoża, a więc mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Najbardziej różnorodne są opony motocyklowe, które należy dobierać, zależnie od tego, jaki motocykl mamy. Opony w modelu do wyścigów będą sporo lżejsze, niż te produkowane do motocykli terenowych, które przygotowane będą do jazdy w trudnych warunkach i na zróżnicowanej nawierzchni. Trochę łatwiej jest z oponami do samochodów, tu wyróżniamy ogumienie do samochodów osobowych i ciężarowych. Dobrze jest zdecydować się na opony renomowanych firm, takie jak opony Uniroyal – jedne z najpopularniejszych opon na rynku, przez wzgląd na dużą trwałość i przystępną cenę. (Opony osobowe) Także Kormoran opony robi całkiem niezłe, nienaganną opinią cieszą się zwłaszcza te, przeznaczone do samochodów dostawczych.Niezależnie od tego, czy nabywamy opony motocyklowe (więcej o oponach motocyklowych), czy samochodowe, obowiązkowo musimy zwrócić uwagę na ich doskonałą jakość. Opony muszą być niezawodne w każdych warunkach pogodowych, bez względu na to, czy trasa jest lśniąca od deszczu, czy obsypana drobnym żwirem.

opony motocyklowe

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwe opony zagwarantują nam możliwie najkrótszą drogę hamowania oraz spowodują, że nawet przy agresywnych zakrętach pojazd będzie się solidnie trzymać nawierzchni drogi. (Opony – największa oferta) Wielu kierowców chce zminimalizować wydatek, kupując opony używane, albo ogumienie gorszej jakości, produkowane przez nikomu nie znane przedsiębiorstwa. Jeżeli zainwestujemy w opony Uniroyal, albo w markę Kormoran opony, które zyskamy, będą całkowicie spełniać swoje podstawowe zadania i posłużą nam przez bardzo długi czas. Lepiej raz zainwestować trochę większą kwotę, ale mieć pewność, iż na trasie jesteśmy bezpieczni, niż ryzykować, że skąpstwo będzie nas kosztować zdrowie albo życie.

About