Czy upominki jesteśmy w stanie porównywać? Czy jest to właściwe? Jakie są typy upominków?
Czy możemy porównywać prezenty, czy to jest uzasadnione? Raczej nie, gdyż prezentów nie można wartościować, gdyż podchodzą one pod całkowicie inną kategorię. Upominków się nie wartościowuje, ale przyjmuje z wdzięcznością, identycznie jak nie powinniśmy czekać, że w ogóle coś otrzymamy. Bardziej ważne jest to, że ktoś o nas pamięta. Mimo to, tak to powinno wyglądać, ale jednak w życiu jak to w życiu każdy może oceniać wszystko, też prezenty. Aby uprościć zadanie można stworzyć podział podarunków, jaki nadaje się do wielu sytuacji.

zapakowany prezent

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dość otrzymywałeś prezenty, jakie ci nie przypadły do gustu, to masz świadomość tego, że albo ktoś cię właściwie nie poznał, albo sam nie dajesz się poznać. Nie roztrząsając tego zagadnienia możemy potwierdzić, iż jedna z grup, co oznacza prezenty niedopasowane jest bardzo liczna, to znaczy często takie podarunki są wręczane. I to w różnorodnych sytuacjach, między różnymi osobami.

To nie jest jedynie tak, iż ktoś kto cię niezbyt dobrze zna może ofiarować ci niedopasowany prezent, takie sytuacje mają też miejsce nawet między najlepszymi przyjaciółmi.

Zanim wyłączysz ten komputer, sprawdź jeszcze jedną publikację, gdyż istotnie zalecam te informacje, z tego powodu że posiada ono niebywale pomocne informacje.

Każde tego typu zdarzenie zależy od określonych relacji. Prezenty dopasowane są najlepsze, to produkty firmy Zotac, jeżeli ktoś chce solidnego sprzętu komputerowego, to produkty łazienkowe firmy Zucchetti, dla kogoś kto akurat urządza łazienkę, to dobry aparat, jaki ma świetny zoom dla przyjaciela, który interesuje się fotografią. Wiele jest takich przedmiotów, choć czasem są zaskakujące – zotac.

Ponieważ prezenty kojarzą się tylko z jakimiś datami, a tak naprawdę jesteśmy w stanie obdarowywać się każdego dnia. Wiadomo są to drobne upominki, ktoś zakupi nam coś słodkiego do jedzenia polepszając nam tym humor, dla kociarza będą to żwirki i piaski dla kotów, a dla osoby interesującej się sportem, takim czymś będzie bilet na mecz. Wiele jest takich sytuacji i takie prezenty, te drobne upominki są nawet lepsze niż wymuszone na siłę, a zupełnie niedopasowane – należy unikać takich sytuacji. Jeżeli mamy okazję, żeby kogoś zaskoczyć tego rodzaju prezentem nie wahajmy się długo, lecz spróbujmy spełnić kogoś, choćby najbardziej skromne marzenie. Będzie nam to długo pamiętał.

About