Czym zajmują się współcześnie agencje muzyczne
W TV bardzo popularnymi w ostatnim czasie programami są takie, które promują rozmaite uzdolnienia, w tym talenty muzyczne. Osiągnięcie nawet pierwszego miejsca nie gwarantuje sukcesu, jest jedynie furtką do kariery. Nowy artysta wymaga agenta, który zadba o jego interesy. Zdejmie z głowy problemy związane z reklamą. Artysta z kolei może zająć się jedynie tworzeniem. Wykonywaną muzykę wypada jakoś utrwalić, a czasami po prostu udoskonalić.

Do tego celu może służyć studio nagrań. Można tam dokonać zapisu nagrań własnych utworów ale nie tylko. Studio nagrań często ma w swojej ofercie całkowity proces wydawniczy, poczynając od zrealizowania nagrania przy użyciu zawodowego sprzętu aż po tłoczenie płyty. Część z nich ma w swej ofercie również usługi plastyka, który może zaproponować projekt okładki. Często studio nagrań współpracuje także z drukarniami, tak że artysta otrzymuje gotową płytę. Podopieczny studia ma

rozgłośnia radiowa, nagranie jingla

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com

także zapewnioną obsługę dźwiękową wszelakich wydarzeń w jakich uczestniczy: imprez promocyjnych lub charytatywnych, koncertów. Nadmienić trzeba, iż studio nagrań zajmuje się nagraniami wszelkich gatunków muzyki, a więc realizować własne pasje może zarówno twórca pojedynczy jak i grupa twórców. Słowem, zadowolony będzie i pianista nagrywający swoje wykonania preludiów Chopina, jak też chór parafialny albo kapela metalowa. Profesjonalne studio nagraniowe Fabryka Dźwiękuff spełni wymagania każdego z twórców. Można także w podobnym miejscu odświeżyć dawne nagrania, naruszone przez czas, a które pragnęlibyśmy przypomnieć światu. Można powiedzieć, że spełniły się przepowiednie Marszałka , że jego głos za sto lat wyprzedawany będzie za kilka miedziaków. Dzięki remasteringowi głos Piłsudskiego brzmi jakby był nagrany 2 tygodnie a nie kilka dekad temu. Kolejna usługa to reklamy i jingle radiowe, czyli kilkusekundowe motywy dźwiękowe, mające za zadanie uprościć słuchaczom rozpoznanie nie tylko ulubionej audycji ale też konkretnej stacji . Jingle radiowe są jakby wizytówką radiostacji.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tu – to polecana treść (http://pracownia-magenta.pl/florystyka-dla-firm/), która także zawiera intrygujące dane.

Mogą one mieć odmianę instrumentalną bądź być krótką, głosową zapowiedzią, częstokroć zabawną. Najważniejsze, by jingle radiowe zapadały w pamięć słuchacza.

About