Dębica – historia plus popularna obecnie oferta
Szukasz stosunkowo niedrogich opon, które zagwarantują komfort oraz bezpieczeństwo jazdy? Zaufaj dębickiej fabryce z wieloletnim doświadczeniem.
Historia fabryki oponiarskiej Dębica
Dębica to największa Polska fabryka produkująca opony. Nazwa firmy pochodzi od miejsca, gdzie powstała pierwsza fabryka – miasta Dębicy, położonego w południowo-wschodniej Polsce.

rowerem wśród kwiatów

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Początki jej powstania sięgają roku 1937. Ta fabryka opon była wielką inwestycją II RP, jej budowa trwała 2 lata. Natomiast pierwszą oponę wykonano 30 marca 1939 roku, z kolei oficjalnego otwarcia dokonano 5 dni później pod nazwą Fabryka Gum Jezdnych – wejdź na hurtopony.plwejdź na Od tego momentu fabryka w Dębicy prężnie rozwijała swoją działalność. Początkowo wyroby oponiarskie skierowane były w zdecydowanej przewadze do polskiej armii. W okresie II wojny światowej fabrykę w Dębicy sprzedano koncernowi Continental Gummiwerke AG Hanower. Po odzyskaniu wolności, postawiono przywrócić dębickiej fabryce dawną świetność. By sprostać wciąż rosnącemu popytowi, zaopatrzono firmę w wydajne maszyny i unowocześniono technikę produkcji. Na przełomie lat 1986 -1987 stworzono wytwórnię opon ciężarowych i rolniczych. Następnym przełomowym momentem w historii tej firmy było jej sprywatyzowanie. Po pewnym czasie fabryka zaliczyła pierwsze notowania na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a dzięki współpracy z zagranicznym inwestorem oprócz struktury organizacyjnej firmy, zmieniła się także produkcja – jeszcze bardziej ją unowocześniono. Aktualnie to największy w Europie i jednocześnie trzeci na świecie zakład Goodyeara, w którym produkuje się 15 milionów opon rocznie.
Popularne modele opon marki Dębica
Popularne modele opon produkowane przez dębicką fabrykę to np.: letnie opony Dębica Passio 2 (indeks 82 T) i Dębica Presto (indeks 82 H), zimowe opony Dębica Frigo 2 (indeks 91 T) i Dębica Navigator 2 (indeks 81 T). Użytkownicy polecają opony Dębica za znakomity stosunek ceny do jakości ogumienia.

To na pewno lepszy wybór od azjatyckich zamienników bądź używanych opon niewiadomego pochodzenia. Równocześnie są to nadal stosunkowo niedrogie opony, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Opony Dębica dobrze trzymają się nawierzchni i są bardzo ciche.

About