Dlaczego naturalny kamień jest bardzo dobrym materiałem stosowanym do wykończenia i budowy ogrodów.
Jednym z lepszych i też najczęściej używanych materiałów wykorzystywanych jako budulec w ogrodach jest naturalny kamień. W sumie będzie się on sprawdzał we wszystkich stylistykach, czy to będzie to ogród nowoczesny, czy też stylizowany na wiejski, to w każdym takim przypadku kamień będzie tam pasował. Zwłaszcza, że najróżniejszych jego rodzajów jest bardzo dużo, więc i okazji na wykorzystanie również jest sporo.

otoczaki, kamień

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com
Część kamieni, takich jak granit, bazalt czy porfir są niezwykle wytrzymałe i twarde, dlatego też stosuje się je najczęściej na nawierzchnie, murki czy ogrodzenia. Również bardzo często używane piaskowce i wapienie są znacznie delikatniejsze, z tego też powodu warto je zabezpieczyć specjalnymi preparatami, żeby mogły dłużej służyć. (Otoczaki) Dzięki rozmaitym rodzajom kamieni, różniących się między sobą kolorem, wyglądem i mechanicznymi właściwościami można je naprawdę ciekawie komponować. Kamienie naturalne przeważnie stosuje się w ogrodach na nawierzchnie alejek, elewacje czy murki, lecz mają też bardzo duże dekoracyjne, czyli wszelakie skalniaki, sadzawki czy nawet samodzielne głazy.

ogórd, kamienie

Autor: e-ogrody.com
Kupując kamień do ogrodu należy w pierwszej kolejności się dowiedzieć, do jakich celów będzie on wykorzystany- przykłady zastosowań odszukasz tu : Firma Kamieniarska Kohut. Kamień oferowany jest w wielu różnych postaciach, będą się one od siebie różnić głównie grubością kamyków.

Widzisz teraz niezwykle interesujący artykuł, zatem z pewnością zainteresuje Cię także ten udostępniony tutaj (http://www.alwro.com.pl/stopy-odlewnicze/) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Na wysypywanie ścieżek czy alejek będzie potrzebny drobny gryz. Do postawienia murków bardziej się sprawdzą nieco większe elementy, a jeszcze czego innego potrzebować się będzie do wykonania skalniaka albo oczka wodnego. W tych ostatnich zastosowaniach świetnie będą się sprawdzać różnego rodzaju otoczaki, czyli kamyki z zaokrąglonymi kształtami, z reguły powstałych w wyniku działania wody. Z powodu dużego zapotrzebowania otoczaki produkuje się aktualnie także w sposób mechaniczny, dzięki czemu ich oferta jest dużo szersza, niż kamieni które naturalnie występują. Posiadają one niezwykle różnorodne wymiary, najczęściej będzie to między kilkanaście a kilkadziesiąt milimetrów.

About