Dokonuj pomiaru dokładnie i prawdziwie
Jeśli w domu albo w warsztacie stosujemy wagi elektroniczne, wskazane jest wiedzieć, co jest w ich wnętrzu. Co sprawia, że przeprowadzają one precyzyjny pomiar.
Niezależnie od tego, czy idzie opomiar dla użytku domowego, czy analitycznego, pomiar w każdym przypadku winien być przeprowadzony w sposób godny zaufania.

Dzięki urządzeniom elektronicznym, pomiar może być bardzo dokładny. Nie wolno ufać wyłącznie technologii, ona bowiem może zepsuć się. Gdy to się stanie należy posiadać wiadomości, jak działają poszczególne istotne części narzędzia (zobacz cmt frez) pomiarowego, by móc zidentyfikować problem i je naprawić.
tensometr

Autor: Thomas’s Pics
Źródło: http://www.flickr.com
papiery

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Tak na przykład tensometr tensometr jest głównym elementem wag elektronicznych jak również pozostałych przyrządów do mierzenia sił i naprężeń. Najpowszechniej stosuje się tensometry oporowe ze względu na ich dużą czułość pomiarową, odporność na wysokie temperatury a także wszelkie wstrząsy. Tensometry te wyróżniają się małymi rozmiarami. Możemy je również mocować w pozycji pochylonej.
link do wpisu

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkim kłopotem dla instytucji i ludzi prywatnych jest uszkodzenie tensometru. Waga może posiadać ich kilka. Ważne jest, by wówczas wymienić tensometr na taki sam. Nie należy robić tego samemu. Można zaapelować o pomoc sklep, w którym zakupiliśmy wagę znaleźć właściwego producenta, lub rzetelnego fachowca.

Warto zadbać o poprawne funkcjonowanie naszych elektronicznych wag. Należy zatem mieć rozeznanie, czym jest tensometr, w którym miejscu się znajduje i w jaki sposób działa.

About