Dzieła w klimacie fantastyki mają się dobrze
Gdy ludzie kina zabierają się za stworzenie gry komputerowej jasne jest, że wyjdzie z tego smaczny kąsek. Tak właśnie było, kiedy została wydana pierwsza część gry dragon age. Ta gra zaskoczyła wielu, nawet najbardziej obeznanych, w świecie gier, ludzi. Świat pełen fantastycznych stworów i my, należący do bractwa Szarych Strażników, którzy mają walczyć ze złem, czyli demonem Plagi. Jasne jest, że nie każdego zaciekawi tego rodzaju gra, jednak fani fantasy na pewno będą szczęśliwi, szczególnie, że każda następna seria została wzbogacona o bardzo wiele genialnych rozwiązań.

Ludzie oglądający film w kinie

Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy do tej pory nie udało nam się zanurzyć się w świat fantasy to można spróbować nim przesiąknąć, właśnie dzięki dragon age i przy okazji polubić ten typ gry. Oczywiście można mieć pewne obawy, czy uda nam się wszystko ogarnąć, ale wystarczy przez rozpoczęciem gry poznać zarys fabuły i możliwości postaci by po kilku minutach nie móc oderwać się od tej genialnej gry. Obecnie nie wystarczy tylko jeździć samochodem w grze, po znanym torze. We współczesnym świecie gra musi mieć wartką fabułę, świetną oprawę audiowizualną, do tego sterowność bohaterami gry, musi być łatwa. Inaczej, gra nie odniesie sukcesu.

Rozrywka dotycząca postaci z filmu, czyli coś dla ludzi kochających kino i gry

Kultowy film został osnową dla gry, która tworzy napięcie jak żadna inna. Wszyscy, którzy widzieli film Obcy, wiedzą, że nie jest to kolejny film bez gra tajemnicy. Tam wszystko dzieje po ogromną presją czasu i tego, w rzeczywistości nic do końca nie jest pewne. Gra obcy izolacja to jak informują osoby odpowiadające za produkcję survival horror. Znajdziemy tą grę na półce z grami scince-fiction. Fabuła wiąże się z sytuacją z pierwszej części ekranizacji, jednak są to bardzo ogólne powiązania, bo akcja gry została osadzona piętnaście lat po zdarzeniach, które były zaprezentowane na dużym ekranie.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na tej stronie informacje są dość precyzyjne, to zobacz źródło (www.edukacjaaktywna.pl/), które zostało wykorzystane do napisania tego tekstu.

Sam pomysł jest bardzo interesujący.

Gra ta nie pozwala na obronę czy zabicia przeciwnika. Towarzyszy, więc głównej bohaterce ciągły strach. Musi oddalić się od wroga i korzystać z kryjówek i umiejętnie odwracać uwagę przeciwnika. Postać ma do wykorzystania wykrywacz ruchu, który pozwala jej unikania niebezpieczeństwa. Cała gra jest zrobiona bardziej pod kątem audiowizualnej otoczki, która sprawia, że po dwóch kwadransach gry musimy wrócić do zwykłego świata. Dlaczego? Bo zapewne będziemy spoceni z powodu obaw jakie gra wywołuje. jest to gra dla osób o stalowych nerwach. Jeśli nie przepadamy za horrorami i nie mamy ochoty stanąć w ich centrum, to lepiej wybierzmy inną grę. Jednak, jeśli jesteśmy pełni chęci odkrycia całkiem innej jakości w grze, to naprawdę powinniśmy zagrać w grę obcy izolacja. A jeżeli przypadkiem nie udało nam się zobaczyć tego filmu, to dobrze nadrobić zaległości, wtedy z wielką ochotą wybierzemy tą grę.

About