Gra, która jest wciągająca i ma coraz większą ilość fanów w Polsce. Czy wiedziałbyś jak wyjść z zamkniętego pokoju, w jakim pełno niewiadomych?
wiele rzeczy wydaje się proste. Trafiasz zwyczajnie do pokoju, w którym możesz znaleźć pełno dziwnych rzeczy. Ty i Twoi przyjaciele macie kilkadziesiąt minut, by wydostać się z tego pokoju. Nie jest to proste, ponieważ by tego dokonać musisz rozwiązać kilka zagadek, potrzebna też jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas ucieka, a Ty nie masz żadnych pomocy, jedynie co masz to Twoja głowa i to, na co wpadniesz. Poznaj escape room.

Grupa ludzi

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Ta nowa forma zabawy pojawiła się w Polsce niespełna kilka miesięcy temu, ale szybko zdobyła popularność. Takie miejsce są już w wielu miastach, w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pomimo rosnącej popularności tej zabawy pozostaje ona tajemnicza, a każdy kto myśli, że już z pewnością odnajdzie rozwiązanie może się bardzo rozczarować. Escape rooms to gra pełna akcji, ale na żywo – > .

Przypadł Ci do gustu ten wpis? Więc gorąco zapraszamy (https://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/) do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej tematyce.

celne są porównania do gier komputerowych, gdyż odbywa się właśnie to, jakby zostało przeniesione ze świata wirtualnego do świata realnego. Znajdujemy się w pokoju, w którym czeka na nas mnóstwo zagadek. Szukamy rzeczy, które mogą nas skierować na właściwy trop.

zazwyczaj mamy na to czas od 45 minut do 1 godziny. Zagadki są dość trudne, co znaczy, że nie każdemu uda się wyjść z pokoju. Są to trudne i wciągające szarady. Zresztą, powinny być trudne i absorbujące, bo gdyby były monotonne i łatwe to nie byłoby zbytniego zainteresowania tą formą rozrywki. Jeśli nie uda się rozwikłać zagadki to pojawia się osoba z personelu, i tłumaczy nam lub nie, jaka była zagadka i w jaki sposób należało ją rozwiązać. naturalnie, to zależy od nas, czy pragniemy się tego dowiedzieć. Niektórzy nie chcą znać odpowiedzi i pozostają w pokoju, żeby próbować rozwiązać ją ponownie. Jest to gra dla kilku osób.

labirynt

Autor: ale
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od miejsca, w grze może wziąć udział od 2 do 5 osób. w trakcie rozgrywki w pomieszczeniu nie ma nikogo poza uczestnikami. Przed rozpoczęciem gry z kolei jedna z osób z obsługi tłumaczy zasady gry. Nie ma mowy natomiast o podpowiedziach w zakresie szarad i łamigłówek. Jak przekonują organizatorzy czasem uczestnicy zaskakują ich kreatywnym podejściem do rozwiązywanych łamigłówek. Ich ciekawe podejście to bardzo przyjemne urozmaicenie w wymyślonym wcześniej scenariuszu gry.

Więcej informacji:

About