Jak efektywnie się reklamować i jaką drukarnię wybrać?
Powszechnie wiemy, że dźwignią handlu jest promocja. Szczególnie efektywna jest reklama na zewnątrz, czyli umieszczana np. na elewacjach budynków. Jedną z najbardziej opłacalnych jej form jest zakup banerów reklamowych.

baner

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Banery z reklamami rewelacyjnie pasują do promowania zarówno wielkich firm, jak i osób prywatnych. Są bardziej solidne niż zwyczajne postery, odporne na nieprzyjazne warunki atmosferyczne, ostry wiatr, mocne opady i promienie słoneczne. Minimalny rozmiar baneru to 1 m2. Ich ceny są różne w zależności od miejsca druku, zaczynając się od ok. trzydziestu złotych za metr kwadratowy. Zazwyczaj im banery reklamowe mają większy rozmiar, tym korzystniejsza jest cena pojedynczej jednostki. Jak możemy złożyć zamówienie? Początkowo wybieramy odpowiednią drukarnie.

Wrocław i Warszawa to miejscowości, w których gałąź drukarska szczególnie jest rozwinięta, funkcjonują różne zakłady i agencje kreacyjne – http://banery-druk.net/banery-reklamowe-2/banery-reklamowe-warszawa. Wybierając drukarnię dla nas, zwróćmy uwagę na wykaz cen oraz proponowane usługi. Profesjonalne zakłady za opłatą pomogą przy planowaniu projektu baneru. Należy wskazać im wymiary, treść druku oraz kolorystykę. Tuż przed wydrukiem

baner

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

otrzymamy gotowy projekt do zaakceptowania albo zasygnalizowania swoich komentarzy. Zatwierdzony projekt wysyłamy drukarni mailowo, a w informacji zwrotnej otrzymujemy potwierdzenie i szacunkowy okres realizacji. Gotowe banery reklamowe odbierzemy osobiście lub drukarnia wysyła produkt(zobacz etykiety zabezpieczające) przez firmę kurierską

Planując projekt baneru, dobrze jest pamiętać, że mniej oznacza więcej. Lepiej postawić na proste, zapadające w pamięć hasło. Nie poleca się stosowania zawiłych czcionek i niekulturalnych żartów. Z drugiej strony, nie należy bać się ostrych odcieni i odrobiny kontrowersji. W każdej dziedzinie warto jednak zachować umiar i klasę. Wybierając drukarnie, najlepiej korzystać z Internetu. W wyszukiwarce możemy wpisać sekwencję „drukarnie Wrocław” albo „drukarnie Warszawa”, ale pamiętajmy, że z licznymi drukarniami można współpracować zdalnie więc nasza obecność w siedzibie drukarni nie będzie konieczna.

About