Jak na rodzimym rynku sprzedawać towar sprowadzany z Chińskiej Republice Ludowej?
hurtownia
Chiny od dekad podtrzymują pozycję lidera w światowej gospodarce. Produkty wytwarzane w tym państwie szczycą się dużą popularnością i uznaniem także wśród polskich pośredników. Jeżeli pragniemy w kraju rozprowadzać towary robione w Chinach, możemy je nabyć wprost od producenta.

hurtownia
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie działają strony ułatwiające nawiązanie kontaktu i przeprowadzenie wszelkich spraw formalnych. Po złożeniu zamówienia, nabywca przelewa określoną kwotę na konto bankowe producenta i czeka na dostarczenie produktów. Towaru mogą być wysłane pocztą powietrzną, transportem morskim lub przez firmę kurierską. Najkrócej oczekuje się na towar – zobacz nasz poradnik o zwrotach na aliexpress, decydując się na ostatnią możliwość, jest ona jednak najdroższa.

Bezpośredni kontakt z producentem jest zalecany, jeśli planujemy nabyć znaczne ilości danego produktu. Jeżeli natomiast prowadzimy nieduży sklepik z ciuchami i potrzebujemy po ledwie parę sztuk konkretnego towaru, lepiej zrobić zakupy u pośrednika. W Polsce funkcjonuje wiele hurtowni, dystrybuujących najczęściej buty, odzież i biżuterię wytworzone w Azji Południowej. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazę „towar z Chin hurtownia”, a uzyskamy dostęp do wykazu tego rodzaju przedsiębiorstw (towar z Chin w sprzedaży hurtowej). Sprowadzają ogromne ilości produktów z kontynentu azjatyckiego, na nich także ciąży powinność opłacenia transportu i opłat celnych. jednakże nawet po narzuceniu ich stawki, cena takich ciuchów, butów i dodatków jest wyraźnie niższa, niż ich odpowiedników produkowanych w Polsce.

Sprzedający towar z Chin nie muszą obawiać się nieprzychylnej opinii konsumentów. Polacy doceniają chińskie produkty, ponieważ sprzedawane są w wielu wzorach i fasonach, a niebanalności towarzyszy też niska cena. Najlepszym dowodem na uzasadnienie tej tezy jest ilość stron internetowych przedsiębiorstw, które pokażą się po wprowadzeniu hasła „towar z Chin hurtownia”. korzystanie z ich usług to znakomita alternatywa dla tych, którzy chcieliby handlować produktami z Dalekiego Wschodu, ale zrażają ich formalności związane z obsługą celną i czas oczekiwania na paczkę. Z oferty hurtowni mogą korzystać także osoby, które najzwyczajniej nie chcą zamawiać ogromnych ilości towarów.

About