Jak na rodzimym rynku sprzedawać towar sprowadzany z Chińskiej Republice Ludowej?
Chiny od dekad podtrzymują pozycję lidera w światowej gospodarce. Produkty wytwarzane w tym państwie szczycą się dużą popularnością i uznaniem także wśród polskich pośredników. Jeżeli pragniemy w kraju rozprowadzać towary robione w Chinach, możemy je nabyć wprost od producenta.

hurtownia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie działają strony ułatwiające nawiązanie kontaktu i przeprowadzenie wszelkich spraw formalnych. Po złożeniu zamówienia, nabywca przelewa określoną kwotę na konto bankowe producenta i czeka na dostarczenie produktów. Towaru mogą być wysłane pocztą powietrzną, transportem morskim lub przez firmę kurierską. Najkrócej oczekuje się na towar, decydując się na ostatnią możliwość, jest ona jednak najdroższa.

Bezpośredni kontakt z producentem jest zalecany, jeśli planujemy nabyć znaczne ilości danego produktu.

Czy masz chęć dokładniej zbadać opisywany w tym miejscu temat? Jeśli tak, bez obawy kliknij tutaj, by przeczytać więcej!

Jeżeli natomiast prowadzimy nieduży sklepik z ciuchami i potrzebujemy po ledwie parę sztuk konkretnego towaru, lepiej zrobić zakupy u pośrednika. W Polsce funkcjonuje wiele hurtowni, dystrybuujących najczęściej buty, odzież i biżuterię wytworzone w Azji Południowej. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazę „towar z Chin hurtownia”, a uzyskamy dostęp do wykazu tego rodzaju przedsiębiorstw (towar z Chin w sprzedaży hurtowej). Sprowadzają ogromne ilości produktów z kontynentu azjatyckiego, na nich także ciąży powinność opłacenia transportu i opłat celnych. jednakże nawet po narzuceniu ich stawki, cena takich ciuchów, butów i dodatków jest wyraźnie niższa, niż ich odpowiedników produkowanych w Polsce.

Sprzedający towar z Chin nie muszą obawiać się nieprzychylnej opinii konsumentów. Polacy doceniają chińskie produkty, ponieważ sprzedawane są w wielu wzorach i fasonach, a niebanalności towarzyszy też niska cena. Najlepszym dowodem na uzasadnienie tej tezy jest ilość stron internetowych przedsiębiorstw, które pokażą się po wprowadzeniu hasła „towar z Chin hurtownia”. korzystanie z ich usług to znakomita alternatywa dla tych, którzy chcieliby handlować produktami z Dalekiego Wschodu, ale zrażają ich formalności związane z obsługą celną i czas oczekiwania na paczkę. Z oferty hurtowni mogą korzystać także osoby, które najzwyczajniej nie chcą zamawiać ogromnych ilości towarów.

About