Jak opracować wizytówkę w oprogramowaniu graficznym?
W epoce społeczeństwa przedsiębiorczego większość ludzi posiada swe wizytówki. Bilet wizytowy pomaga nawiązać nam kontakt z odbiorcą a także jest doskonałym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele przedsiębiorstw, które oferują projektowanie i wydruk wizytówek. Co, kiedy chcemy opracować własną wizytówkę na własną rękę? Poniżej znajdziesz parę porad.

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze musisz pomyśleć w jaki sposób twoja wizytówka ma wyglądać. Najodpowiedniej narysować mały szkic na kartce papieru. Warto wziąć pod uwagę wymiar wizytówek (powinny być one nie za małe i nie za duże – najpoprawniej około 5cm x 9cm. Wtenczas wizytówka będzie wyrazista oraz przejrzysta). Weź pod uwagę także co na tej wizytówce winno się znaleźć. Zazwyczaj jest to nazwa przedsiębiorstwa na górze, pod nią imię nazwisko oraz telefon przedsiębiorcy (ewentualnie fax oraz adres e-mail). Na wizytówce możesz wspomnieć krótko czym jednostka się zajmuje (przykładowo wizytówki taxi). Taki zabieg pomoże w prędkiej identyfikacji przedsiębiorstwa, ponieważ sama nazwa nie za każdym razem wskazuje na to, czym jednostka się trudni.

Kiedy masz już skończony projekt na papierze, czas przystąpić do roboty. W programie graficznym znajdź opcję Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wpisz standardowy wymiar wizytówki. W ten sposób powstałemu nowiutkiemu plikowi przydajemy odcień (wybieramy z zakładki Próbki). Wizytówce możemy nadać też fakturę używając kolejnej zakładki Style ( dostępna w pobliżu zakładki Próbki). Pamiętaj, ażeby nie zamieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj jedynie rzeczy najważniejsze. Po skończonej pracy nad warstwą kolorystyczną powinniśmy dodać tekst. (przykładowo wizytówka adwokat). Narzędzie obsługujące dodawanie tekstów znajduje się w gamie narzędzi po lewej stronie. Można manipulować czcionkę, barwą czcionki w dowolny sposób zależnie od naszych preferencji.

Jeżeli potrzebujesz wydrukować własną wizytówkę, pamiętaj, że najlepiej, aby po drugiej stronie biletu wizytowego zostawić czyste pole bez napisów (wypełnione tylko odcieniem). Natłok tekstów może robić złe wrażenie.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co się znajduje w ofercie (http://www.protlumaczenia.pl/oferta/rodzaje-obslugiwanych-tlumaczen/tlumaczenia-certyfikatow-technicznych-online/), która tyczy się pokrewnej tematyki.

Wizytówki wydrukuj na papierze o dużej gramaturze – będą w wyższym stopniu praktyczne. Istotne jest, by nie dodawać zbyt wielu efektów graficznych, jako że może to odciągać uwagę od faktycznego przekazu wizytówki. A jeśli pragniesz zlecić całą czynność profesjonalistom, wybierz wizytówek dla adowokatów i nie tylko.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , , , , ,