Jak rozliczyć podatek online. Wskazówki
W jaki sposób rozliczyć PIT? Rozliczanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu Polaków. Należy jednakże o tym pamiętać, ażeby później nie mieć kłopotów z urzędem skarbowym. Jak rozliczyć PIT przez internet? Gdzie odnaleźć wniosek PIT? Niżej znajdziecie informator, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze omyłki przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia trzeba wypełnić oraz dostarczyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym doskonale, bo co roku data jest taka sama. Jednakże połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatnią chwilę. W urzędach skarbowych najogromniejsze kolejki za każdym razem tworzą się w drugiej połowie kwietnia. Odkładając, a później wypełniając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres a także błędy, o jakie bardzo łatwo. Przeważnie zapominamy o podpisie. Wówczas urząd wzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować drugi raz. Mylimy też NIP zakładu pracy ze swym NIP-em. Pamiętajmy, iż można wpisać w deklarację po prostu własny numer PESEL. Czasem gubimy się w tabelkach i mylimy kolumny, np. dochód oraz przychód.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dość częstym błędem jest także zaznaczanie przez małżonków opcji, że rozliczają się wspólnie, w czasie kiedy jedno z nich, prowadząc działalność, musi odprowadzać podatek liniowy. Kolejek na razie nie ma, więc warto z tego korzystać.

Jeśli chcesz kupić coś naprawdę interesującego, spójrz na portal (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-wlasnosci-intelektualnej/) tej firmy, zobaczysz u nich sporo bardzo niedrogich ofert.

Przesyłając deklarację już teraz, możemy się spodziewać, iż prędko otrzymamy zwrot podatku. To, jak szybko pozyskamy pieniądze, zależy od wielu czynników: okresu złożenia PIT 37, sposobu, w który to zrobimy oraz podania czy nie podania numeru konta bankowego. Najszybciej zwrot uzyskają te osoby, jakie złożą deklarację możliwie szybko, drogą elektroniczną jak też podadzą swój numer konta . Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie w przybliżeniu dwóch tygodni. Nierzadko zwrot przychodzi prędko, po paru dobach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo prostą formą dokonania tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż możemy deklarację posłać drogą elektroniczną, unikamy kolejek w urzędach skarbowych i pocztowych i mamy pewność, że deklaracja była wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, można to robić w każdej chwili w domu. Wymogiem jest posiadanie komputera z dojściem do internetu. Musimy również zainstalować stosowną wtyczkę, która umożliwia nam realizację tego rozliczenia. Podczas wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, kroczek po kroczku, podkreślając możliwe błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną formularza, zatem poprawnie wyliczy podatek (1 podatku) od pozyskanego dochodu.

About