Jak wyglądają poszczególne etapy w większości związków pomiędzy dwojgiem ludzi, jakie mogą się przy tym pojawić zagrożenia.
Każdy związek przechodzi przez wiele różnych faz. Początkowo jest najczęściej wielkie pożądanie i namiętność, pary wprost nie mogą się rozstać ze sobą, spędzając wspólnie wszystkie wolne chwile. To właśnie ten etap jest bardzo chętnie wybierany przez reżyserów najróżniejszych filmów romantycznych, miłość którą się w nich pokazuje jest przeważnie właśnie na tym etapie.

kolacja przy świecach

Autor: jenn
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z cech charakterystycznych na etapie pożądania jest niewielkie dostrzeganie wad u drugiej osoby, a jeżeli nawet się je widzi, to będą one bagatelizowane i ich rola jest zmniejszana. Etap pożądania różnie trwa u różnych par, ale rzeczywistość jest nieuchronna i w pewnej chwili stan ten u wszystkich par będzie się kończył. Osoby w związku zaczynają wtedy dostrzegać to, jak faktycznie wygląda ten drugi, co robi w codziennych sytuacjach i co będzie się podobać, a co nie. Sam początek tego etapu dla wielu par jest bardzo trudny, ale jeśli im się uda wtedy osiągnąć odpowiednie kompromisy, to są bardzo duże szanse że związek jednak przetrwa próbę czasu – ciekawy prezent dla żony w Prezentokracji.

W czasie drugiego etapu przeważnie rozpoczyna się związek w pełnym tego słowa znaczeniu, opierający się na prawdziwej bliskości i zaangażowaniu. Kolejne etapy wiążą się z kłótniami i kryzysami, które są koniecznym elementem partnerskich relacji. Czasami mogą prowadzić do rozstania, a niekiedy dodatkowo wzmacniają relacje między osobami.

Pamiętać trzeba o tym, że praktycznie na wszystkich tych etapach niezwykle istotne jest pokazywanie, że się interesuje drugą osobą i pamiętanie o jej oczekiwaniach i potrzebach. W praktyce w wielu związkach o dłuższym stażu ludzie nie pamiętają o tym, a przecież spontaniczna romantyczna kolacja dla dwojga nie powinna stanowić wielkiego wyzwania, a zdziała prawdziwe cuda w relacjach.

Aby poznać następne niebywale zajmujące detale związane z opracowanym tu artykułem, zapewne przyda Ci się dobra witryna (http://cafepanamera.com/kawy-single/ethiopia-yirgacheffe-kawa-ziarnista-100-arabica/). Więc kliknij w podany link.

Pamięć o drugiej osobie także można pokazywać na różne sposoby. Dla niektórych przykładowo to będą miłosne kartki zostawiane pod poduszką, dla innych malutki prezent dla żony tak po prostu, bez okazji, a jeszcze dla innych zwyczajnie pamiętanie o ważnych wydarzeniach i datach ze wspólnego życia.

About