Jakiego rodzaju dane muszą być wymienione na firmowej pieczątce?
Według naszego prawa, wyrobienie firmowego stempla nie jest konieczne, jednak w praktyce często zdarzają się okoliczności, gdy urzędnicy Urzędu Skarbowego go od biznesmena oczekują.
Mimo tego, że prawie każdą pieczątkę może zamówić bez problemu każdy, urzędnicy państwowi są głusi na tego typu argumenty.

podatki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Nóż nawigator

Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl
Wypełnianie różnego typu dokumentów bez pieczątki firmowej, wywołuje u nich wątpliwości co do autentyczności konkretnego dokumentu. Procedury, które są stosowane przez banki i Urząd Skarbowy (np. odpowiednie miejsce w formularzu) często powodują, że przedsiębiorca jednak powinien ją wyrobić. Wtedy, kiedy jej nie posiadamy, a zostaniemy o nią poproszeni, najczęściej wystarczy w tego typu rubryce napisać „brak strona http://www.pieczatki.pl/ firmowej”. W obrocie gospodarczym obowiązkowe jest udostępnianie pewnego zakresu danych, więc jeżeli postanowimy zamówić firmową pieczątkę, muszą na niej się znaleźć takie informacje jak imię i nazwisko właściciela firmy oraz jej nazwa, ponieważ za ich brak zagraża grzywna w wysokości do 5000 PLN. W przypadku osoby fizycznej jest to m.in. nazwa firmy, adres prowadzenia działalności oraz numer NIP, natomiast w wypadku spółki handlowej: jej nazwa, adres, numer NIP, oznaczenie sądu rejonowego czy też wysokość kapitału.
Przy wyrobieniu http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe firmowej moglibyśmy dodać tam firmowe logo. Ponadto firmy, w których można ją wyrobić, posiadają wiele ich wzorów, które moglibyśmy wykorzystać lub się nimi zainspirować przy tworzeniu swego pomysłu. Kolejnym jej elementem, który możemy w dowolny sposób modyfikować jest krój i (w pewnym stopniu) wysokość czcionki.

Jeśli do firmy, która ją stworzy nie dostarczymy swego projektu pieczątki, jej członkowie personelu polecą nam pomysł na jej wygląd. Można znaleźć bez kłopotu spółkę, jaka wykona nam ją niedrogo i w dobrej jakości.

About