Jeśli jesteśmy firmą produkcyjną, która zleca zrobienie różnorakich produktów Chińczykom, to należy ich sprawdzać
Chiny to kłopotliwy kontrahent. Jednakże koszty wytwarzania są u nich na tyle konkurencyjne, że wiele przedsiębiorstw z Europy i Ameryki decyduje się na współpracę.

sklep internetowy

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST
kontrola jakości w chinach

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Każda spółka, która decyduje się na podpisanie kontraktu z chińskim podwykonawcą, wina być świadoma tego, że należy weryfikować ich poczynania. Głównie chodzi o to, aby rzeczy, które produkują, spełniały normy jakości państwa, do którego mają być dostarczone. Jeśli zostawić Chińczykom wolną rękę, to zrobią oni produkty według własnych wytycznych krajowych.

Czy omawiany artykuł jest dla Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię też to wiarygodne opracowanie (www.panko.pl/) – traktuje o pokrewnej tematyce.

Są one jednak znacznie niższe niż te, które obowiązują na przykład w Stanach Zjednoczonych. Wtedy zleceniodawca będzie miał duże trudności, ponieważ nie będzie mógł tego towaru sprzedać u siebie, niemniej będzie zobowiązany za niego uiścić opłatę. Będzie wówczas stratny finansowo. Aby uchronić się przed tego typu niemiłych sytuacji, należy posyłać sprawdzonego kontrolera jakości lub rozpocząć współpracę z firmą, która swoich kontrolerów posiada w Chinach. Są to osoby, które znają tamten rynek, obyczaje oraz przede wszystkim język. Kontrola jakości w Chinach winna odbywać się co najmniej w czterech etapach — przed, w czasie i po produkcji, ale również w chwili pakowania. Musi być także przeprowadzony zapoznawczy audyt przed zawarciem umowy.

Chodzi o skontrolowanie warunków pracy osób i czy aby nie są oni przymuszani do zbyt ciężkiej pracy. Należy także upewnić się, czy do pracy nie są zmuszani nieletni. Wtedy nieoceniona okaże się pomoc zewnętrznej firmy.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,