Każdy z nas może ulec wypadkowi, na szczęście istnieje pogotowie. Ich natychmiastowa pomoc jest niezbędna
sprzęt medyczny
co dzień jakieś życie jest zagrożone. Różne są tego powody, często ulegamy różnorakim wypadkom, wiele z takich zdarzeń niestety kończy się śmiercią. Większość wymaga natychmiastowej reakcji, to od niej zależy, w jaki sposób nasze ciało poradzi sobie ze skutkami takiej sytuacji. Ratownicy medyczni pracują przez całą dobę, gdyż w każdej chwili może stać się tak, że potrzebna będzie natychmiastowa interwencja. Co jest istotne w kontekście ratowania życia?

sprzęt medyczny
Źródło: czarmed.pl
Wiadomo, iż czynnik ludzki jest najbardziej istotny, bez tego nie można uruchomić żadnego urządzenia. Jednakże, bez odpowiedniego, wciąż nowocześniejszego sprzętu nie można wręcz myśleć o poważnej interwencji i walczeniu o czyjeś życie. Niezbędny jest oczywiście ambulans, by szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia, ale sam pojazd to nic, ważne jest to co w środku. A są tam ciekawe oraz zaawansowane urządzenia do ratowania życia. Deska ortopedyczna to specjalny typ noszy (strona internetowa czarmed.pl), który daje łatwiejszą stabilizację poszkodowanego oraz jego przeniesienie w trudnych warunkach. Wykorzystuje się ją w zdarzeniach, w jakich poszkodowany mógł doznać obrażeń ciała, zwłaszcza kręgosłupa.

Deska ortopedyczna zapewnia zabezpieczenie poszkodowanego w czasie transportu do szpitala. Ma pasy zabezpieczające, jak również ustabilizowanie głowy, odpowiedzialny jest on za ochronę dla kręgosłupa. (http://czarmed.pl/sklep/78-serwety-chirurgiczne) Określane jako niezbędne wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego. Ważne jest także krzesełko kardiologiczne, które ułatwia transport poszkodowanego. Zrobione są z zapewniającego lekkość aluminium, mają one dwa kółeczka ułatwiające transport.

Powinny mieć możliwość blokady zabezpieczającą przed niechcianym złożeniem podczas transportu, niezbędne są także pasy, zabezpieczające poszkodowaną osobę w czasie transportu. Takie krzesło jest odpowiednie do noszenia przez dwóch ratowników. Niezbędny jest także defibrylator. Oddziałuje on na serce prądem stałym o właściwej mocy. Celem defibrylacji jest stłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, jakie przepływają przez serce, a także powrót do standardowej, dobrej pracy serca.

To najważniejsza oraz skuteczna metoda, która zwięsza możliwości przeżycia w trakcie niebezpiecznych zaburzeń prac serca. Przeprowadzona w czasie trzech minut od utraty przytomności zwiększa szansę przeżycia w 75% przypadków.

About