Każdy z nas może ulec wypadkowi, na szczęście istnieje pogotowie. Ich natychmiastowa pomoc jest niezbędna
co dzień jakieś życie jest zagrożone. Różne są tego powody, często ulegamy różnorakim wypadkom, wiele z takich zdarzeń niestety kończy się śmiercią. Większość wymaga natychmiastowej reakcji, to od niej zależy, w jaki sposób nasze ciało poradzi sobie ze skutkami takiej sytuacji. Ratownicy medyczni pracują przez całą dobę, gdyż w każdej chwili może stać się tak, że potrzebna będzie natychmiastowa interwencja. Co jest istotne w kontekście ratowania życia?

sprzęt medyczny

Źródło: czarmed.pl
Wiadomo, iż czynnik ludzki jest najbardziej istotny, bez tego nie można uruchomić żadnego urządzenia. Jednakże, bez odpowiedniego, wciąż nowocześniejszego sprzętu nie można wręcz myśleć o poważnej interwencji i walczeniu o czyjeś życie. Niezbędny jest oczywiście ambulans, by szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia, ale sam pojazd to nic, ważne jest to co w środku. A są tam ciekawe oraz zaawansowane urządzenia do ratowania życia. Deska ortopedyczna to specjalny typ noszy (strona internetowa który daje łatwiejszą stabilizację poszkodowanego oraz jego przeniesienie w trudnych warunkach. Wykorzystuje się ją w zdarzeniach, w jakich poszkodowany mógł doznać obrażeń ciała, zwłaszcza kręgosłupa.

Deska ortopedyczna zapewnia zabezpieczenie poszkodowanego w czasie transportu do szpitala. Ma pasy zabezpieczające, jak również ustabilizowanie głowy, odpowiedzialny jest on za ochronę dla kręgosłupa. Określane jako niezbędne wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego. Ważne jest także krzesełko kardiologiczne, które ułatwia transport(polecamy kształtki ze styropianu) poszkodowanego. Zrobione są z zapewniającego lekkość aluminium, mają one dwa kółeczka ułatwiające transport.

Powinny mieć możliwość blokady zabezpieczającą przed niechcianym złożeniem podczas transportu, niezbędne są także pasy, zabezpieczające poszkodowaną osobę w czasie transportu. Takie krzesło jest odpowiednie do noszenia przez dwóch ratowników. Niezbędny jest także defibrylator. Oddziałuje on na serce prądem stałym o właściwej mocy. Celem defibrylacji jest stłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, jakie przepływają przez serce, a także powrót do standardowej, dobrej pracy serca.

To najważniejsza oraz skuteczna metoda, która zwięsza możliwości przeżycia w trakcie niebezpiecznych zaburzeń prac serca. Przeprowadzona w czasie trzech minut od utraty przytomności zwiększa szansę przeżycia w 75% przypadków.

About