Wymarzona sukienka komunijna
Dzień Pierwszej Komunii Świętej to ważne przeżycie w religijnym życiu zarówno dzieci, jak i ich rodzin. Rok w rok przywiązuje się większą uwagę nie tylko do duchowej istoty tej uroczystości, ale też jej oprawy.

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dużą uwagę skupiają sukienki komunijne. I nie ma w tym nic dziwnego gdyż każda dziewczynka marzy by prezentować się w dniu katolickiej uroczystości jak najpiękniej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze sukienki komunijnej? Największe znaczenie odgrywa kolor. Sukienka powinna być absolutnie biała, z racji iż biel symbolizuje niewinność. Kolejna, istotna kwestia to krój sukienki. W sklepach znaleźć można sukienki komunijne o klasycznym kroju – odcinane w talii, kroju francuskim – odcinane powyżej talii oraz dopasowane, z gorsetem. Tak naprawdę, znaczenie ma jednak to, aby sukienka nie była bogato zdobiona (). Z całą pewnością nie nie jest powiedziane, że ma być całkowicie gładka i prosta – może być udekorowana, lecz zachowajmy miarę. Warto zdecydować się na delikatne zdobienia, na przykład rękawy z gipiury, koronkowe wykończenie przy dekolcie, perełki lub subtelne hafy z kwiatami tudzież motywem Hostii.Tak samo ważny jak model i charakter sukienki komunijnej jest tkanina z której jest wykonana. Szukajmy takich materiałów jak atłas czy jedwabna organtyna. Są to tkaniny, które pięknie się układają, nie gniota się, a poza tym dobrze się je pierze i prasuje.

Wybierając wspólnie sukienkę komunijną, należy pamiętać, iż powinniśmy znaleźć również odpowiednie dodatki.

Jeśli publikowany artykuł pochłonął Cię kompletnie, to zobacz także inny oryginalny tekst (https://www.hyzynski.pl/oferta/plyty-slaby-granitowe/), który na pewno posiada równie ciekawe dane.

Na wypadek gdyby okazało się, że pogoda w tym szczególnym dniu nie będzie tak ładna i ciepła jak byśmy sobie tego życzyli, dobrym pomysłem będzie zadbać o odpowiednie okrycie na chłodne dni. Poza tym, niezbędne dodatki to wianek komunijny czy torebka. Ile dziewczynek, tyle możliwości wyboru, gdyż każda z nich jest inna, lubi inne dodatki i może pochwalić się innym typem urody (). Najważniejsze to zadbać o dziewczęcy wygląd tego dnia. Skromność i skupienie liczy się bardziej niż wymyślne kreacje, w których dziewczynki wyglądają jak małe panny młode.

About