Kochasz meble wyprodukowane z naturalnego drewna
Od dawna nosisz się z zamiarem nabycia takich, ale przeraża Cię możliwość zagnieżdżania się w nich szkodników. Nie masz pojęcia, jakim sposobem mógłbyś z nimi walczyć. Nie obawiaj się, są na nie skuteczne sposoby.
Występujące w naszej strefie klimatycznej szkodniki to najczęściej spuszczel pospolity i kołatek domowy.

internecie

Źródło: http://www.morguefile.com/
Spuszczel pospolity kocha miejsca ciepłe i dobrze nasłonecznione, kołatek domowy lubi drewno bardziej wilgotne, z tego powodu żeruje w piwnicach i na drewnianych posadzkach. Oba gatunki potrafią doprowadzić do naprawdę bardzo dużych uszkodzeń w naszych meblach. To z tej przyczyny musimy prędko reagować, kiedy tylko dostrzeżemy pierwsze zmiany. Szczęśliwie zwalczanie szkodników drewna wcale nie jest takie trudne.

Nie poddawaj się – kontynuuj oglądanie (https://www.sneakers.pl/brand/buty-jordan-brand/jordan-lifestyle.html) interesujących Cię postów. Wyszukasz ich stosunkowo dużo na naszej kolejnej stronie. Zapraszamy!

Głównie należy dodać, iż, aby wyzbyć się szkodników żerujących w naszych drewnianych przedmiotach starczy użycie gazowych insektycydów, albo jeśli ktoś woli płynnych pestycydów. Bardzo dobrym sposobem na zwalczanie szkodników drewna okazuje się także jedna z najnowocześniejszych metod – przez mikrofale. Na czym ona polega? To łatwe – drewno nagrzewa się do wysokiej temperatury (55 – 60 stopni Celsjusza), a mali niszczyciele drewna umierają na skutek hipertermii. Ten ekologiczny pomysł na zwalczanie szkodników drewna stał się w obecnym czasie hitem i co najbardziej ważne, daje faktycznie wspaniałe efekty.

Jeżeli zatem i Ty uwielbiasz otaczać się drewnianymi meblami, ale do tego czasu obawiałeś się szkodników w nich żerujących, obecnie nie musisz się już bać. Odważnie możesz je kupić, a ze małymi niszczycielami, jeśli tylko zaczną się pojawiać niewątpliwie momentalnie i na długo dasz sobie radę.

About