Wybieramy idealne oświetlenie do konkretnych pokoi
O tym jak ważną rolę odgrywa oświetlenie w pomieszczeniu nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Jego podstawową funkcją jest bezsprzecznie doświetlenie pomieszczeń. Ważne jest jednak to, ażeby punkty światła były możliwie najbardziej stylowe, dopasowane do wytroju i energooszczędne.

Znalezienie żyrandola, lampy albo kinkietu, jaki spełniałby wszystkie powyższe funkcje i przy okazji nie kosztował majątku często powoduje poważne problemy. Jak się z tym uporać?

oświetlenie łazienki

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com

Na wstępie trzeba się dobrze zastanowić, czego potrzebujemy, jak dużo punktów światła chcemy mieć w poszczególnych pomieszczeniach i jak mają się one prezentować. Jest to naprawdę ważne, ponieważ pomoże nam podczas zakupów i pozwoli uniknąć niewłaściwych wyborów. Poszukując oświetlenia do salonu, postawmy na coś, co będzie pasowało do projektu wnętrza i przy okazji będzie reprezentacyjne, ponieważ pokój dzienny to pomieszczenie, w jakim przyjmujemy gości.

Jest to najczęściej największy pokój w naszych mieszkaniach, zatem kupmy nie tylko żyrandol, ale postawmy również lampę w sąsiedztwie sofy bądź dodatkowo zamontujmy halogeny. Halogeny doskonale sprawdzą się także w kuchni. Dobrze jest jednakże uzupełnić je przy okazji wiszącym oświetleniem o prostej formie nawiązującej do mebli i kolorów ścian. W sypialni kinkiet (zobacz więcej w tym serwisie) może być trochę słabsze, lecz właściwie jest postawić na dodatkowe punkty światła tuż przy łóżku, ponieważ korzystamy z nich naprawdę często.

oświetlenie

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Atrakcyjny efekt pozwolą nam uzyskać również oprawy LED- , które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich wybór jest dziś niemały, więc nie będziemy mieli trudności z ich odszukaniem w sklepach. Ponadto, nie zapłacimy za nie nazbyt dużo.

Właściwym pomysłem mogą być również taśmy LED, które zastosować można choćby w łazience. Gdzie najrozsądniej kupować oświetlenie? Możliwości posiadamy kilka i w dużej mierze nasz wybór winien być uzależniony od naszego budżetu jak i indywidualnych preferencji. Najtańsze oświetlenie odszukamy w wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych takich jak ten.

About