Należyta konserwacja maszyn w czasie ich używania to podstawa – wybierz smary Molykote
Praca z maszynami nie każdemu odpowiada, gdyż nie każdy ma smykałkę do pracy ze sprzętem. Co więcej zajęcie takie nierzadko bywa niebezpieczne, szczególnie jeżeli obsługiwana maszyna posiada dużą moc, jest zwrotna i potrzebuje dużej uwagi i koncentracji ze strony operatora. Poza tym niebezpieczeństwo może wynikać z pozostałych warunków pracy z takim sprzętem, stąd też ważne jest należyte operowanie taką maszyną. Znaczenie ma w tym wypadku nie tylko odpowiednie jej użytkowanie, ale także dbanie na bieżąco o właściwy jej stan, a zatem bieżąca konserwacja maszyny.

Maszyna do pakowania

Autor: Simon Berry
Źródło: http://www.flickr.com
Większość maszyn przemysłowych i nie tylko, wymaga stosownej konserwacji i zabezpieczeń na bieżąco. Służą do tego zwłaszcza smary, dzięki którym urządzenie jest wystarczająco wydajne w czasie pracy. Jedną z popularniejszych firm wytwarzających smary – esoil.pl/k,5,kluber – jest Molykote. Przedsiębiorstwo opiera swoje produkty na odgórnie przygotowanej recepturze, dzięki czemu sprzęt może pracować nawet w najcięższych warunkach. Do takich można zaliczyć między innymi niskie albo wysokie temperatury, jak również wysokie ciśnienie czy dużą prędkość. Poza tym sprzęt może pracować w podmokłym terenie, gdzie naraża się na oddziaływanie wody lub wpływ chemicznych substancji. W tego rodzaju niebezpiecznych warunkach musi działać bez zarzutu i temu właśnie służą smary Molykote.

Pracownik przy maszynie

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

Smar dla maszyny jest niczym pożywienie dla człowieka. Aby maszyna mogła sprawnie funkcjonować, wszystkie części powinny być dobrze naoliwione, aby ich współpraca była płynna i efektywna. Smary Molykote powstają na bazie olejów rozmaitego gatunku, począwszy od olejów mineralnych, po syntetyczne i silikonowe. Wybór najlepszego smaru musi być ściśle związany z rodzajem maszyny i charakterem pracy, którą wykonuje. Wszystkie smary wyrabiane są na bazie specjalnej receptury, dzięki której maszyny są wydajne i sprawne przez cały okres eksploatacji.

Należyta konserwacja maszyn w trakcie ich wykorzystywania to pokonserwacja (przeczytaj więcej tutaj)?c używanie środków zabezpieczających sprzęt jest w tym obszarze kluczowe. Środki te powinny być bezpieczne tak dla samej maszyny, jak i człowieka, który nią kieruje. Smary Molykote spełniają to zadanie, dlatego warto postawić na to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie.

About