Pakowanie towarów za pomocą folii
Bardzo dużo produktów jest obecnie pakowanych za pomocą folii. Niekiedy nawet nie zwraca się uwagi na to dodane opakowanie, a tymczasem pełni ono niezwykle istotną rolę. Tak jest między innymi w przypadku czekoladek. Folia ma w przypadku bombonierek funkcję ochronną, ponieważ zapobiega dostawaniu się niepożądanych zapachów, przed czym niezbyt dobrze chroni kartonowe pudełko. Podobna sytuacja jest z grami planszowymi czy puzzlami, także tutaj folia pełni funkcję ochronną. Tu jednak zabezpiecza przed wypadaniem i gubieniem się niewielkich części. Nierzadko zdarza się, że folia – TDK opakowania razem z odmiennym materiałem wystarcza w zupełności do ochrony produktów żywnościowych. Można to obserwować na przykładzie produktów garmażeryjnych, do których należą pierogi czy naleśniki, oferowane w pojemnikach z tworzywa sztucznego. Ogromną zaletą umieszczenia na wierzchu przezroczystej folii jest to, że można przez nią podejrzeć, czy produkt nie jest spleśniały czy uszkodzony.

Typy folii

Pakowanie maszynowe

Źródło: www.vincent.pl

Jednym z najpopularniejszych typów jest folia termokurczliwa. Za pomocą tego tworzywa pakowane są na przykład butelki oraz puszki z napojami. Dzięki temu towary są porządkowane, co w znacznym stopniu ułatwia ich przechowywanie i przewożenie. Ten rodzaj folii stosowany jest też do pakowania akcesoriów papierniczych, szczególnie takich kupowanych w kompletach. Do bezpośredniego owijania żywności używana jest folia spożywcza, dostępna w wielu gospodarstwach domowych. Ponadto niezwykle często wykorzystywana jest także folia bąbelkowa, najczęściej do pakowania delikatnych i podatnych na uszkodzenia paczek.

Urządzenia pakujące
Obecnie w dobie postępującej automatyzacji rzecz jasna pakowanie artykułów nie przebiega z użyciem siły ludzkich mięśni. W tym celu skonstruowano bowiem urządzenia takie jak na przykład owijarki po to, by móc wyręczyć pracowników. Ich rolą pozostaje obsługa maszyn i obserwacja, czy praca odbywa się we właściwy sposób. Urządzenia są różnorodne i posiadają różną moc Zależnie od potrzeb firmy. Ich ceny również się wahają.

Zainteresował Cię nasz opis? Wejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj główka jigowa do woli o ciekawiących Cię kwestiach.

Poza owijarkami chętnie używane są również różnego rodzaju wiązarki, które także przyczyniają się do ułatwienia procesu pakowania.

About

Categories: Galerie i centra handlowe Tagi: