Tag Archives: paliwo
Czy można trzymać paliwo w specjalnych zbiornikach? Z jakiego rodzaju wiąże się to uregulowaniami?
Czasem pojawiają się wątpliwości takiego typu, jak odróżnić stację paliw od zbiornika, który jest wykorzystywany na potrzeby własne przedsiębiorstwa? Jak prawnie wygląda taka sytuacja?
Czy orientujesz się, jak zmienić sprzedawcę gazu? Wiele osób tego nie wie, lecz jest taka możliwość. O czym w takiej sytuacji pamiętać?
Tak samo jak w przypadku energii elektrycznej, również przypadku nabycia gazu, każdy konsument ma prawo wyboru dostawcy paliw gazowych. Zmiana sprzedawcy gazu polega w pierwszej kolejności na zawarciu umowy z nowym, wybranym przez klienta – sprzedawcą, który działa na terenie dystrybutora. W dalszej kolejności konieczne jest rozwiązanie dotychczasowej umowy ze sprzedawcą.
Generatory azotu – rozwiązanie, które jest w stanie pozwolić na zapewnienie bezpieczeństwa oraz właściwą ochronę przed pożarami
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo odgrywa niezmiernie ważną rolę. Wynika to z faktu, że w parze z rozwojem technologicznym oraz progresem możliwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przykładowo naszym pracownikom, istnieje rosnąca liczba narzędzi, które mają możliwość wywołać nawet pożary.
Bezpieczeństwo w punktach oferujących paliwo?
Wydawać się może, iż odpowiedź na to pytanie jest generalnie łatwa. Wiele z nas za pewne stwierdzi, iż wystarczy nie palić w takich miejscach. Jednakże to zdecydowanie zbyt niewiele.
Jakie mamy typy paliwa gazowego, jak prezentuje się rynek tego gazu w naszym kraju?
Paliwo gazowe jest mieszaniną wieloskładnikowych różnorodnych gazów niepalnych oraz palnych. Są pochodzenia naturalnego, jednocześnie i sztucznego. Jakiego rodzaju można wyróżnić paliwa? Najbardziej rozpoznawalny jest gaz ziemny. Niektórzy nazywają go błękitnym paliwem. Jest to typ paliwa kopalnego pochodzenia organicznego. Zbiera się w w znacznych ilościach w skorupie ziemskiej w pokładach wypełniających przestrzenie, czasem pod znacznym ciśnieniem.