Pewne zakupy online – na co kierować uwagę?
Coraz więcej rodaków korzysta z propozycje e – sklepów. Jednak jak wynika z ankiet, ciągle 40 procent z nas lęka się, iż dostanie inny artykuł czy taki, który będzie wybrakowany lub nie będzie spełniać oczekiwań. Niemal jedna trzecia polskich e-konsumentów lęka się, iż przesyłka w ogóle nie dotrze. Aby uchronić się przed oszustwem wskazane jest zachować w pamięci i stosować parę prostych zasad.

Przy wybieraniu sklepu, w jakim potrzebowalibyśmy zrobić sprawunki, dobrze jest pokierować się sądami innych internautów np. .

Każda nasza witryna posiada wyłącznie ciekawe dane, które zostaną Ci w głowie na długo, więc bez ociągania kliknij też tutaj.

Według ankiet 43 procent kupujących online deklaruje, iż sugeruje się zdaniem innych o konkretnym serwisie. Negatywna ocena wystawiona przez konsumentów może być dla nas sugestią lub ostrzeżeniem. Stąd dobrze jest zaczerpnąć wiedzy na serwisach służących do oceniania sklepów. Warto także wystawiać rzetelne opinie nie wyłącznie w momencie, gdy market nie spełnił naszych oczekiwań, lecz także wtenczas kiedy byliśmy zadowoleni.

zakupy

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Wskazane jest kierować uwagę na to, jakie formy płatności proponuje wybrany sklep. Jeśli proponuje wyłącznie klasyczny przelew bankowy, powinniśmy zastanowić się czy na pewno chcemy robić zakupy w tymże sklepie. Wykonując standardowy transfer należy uzupełnić blankiet o swe dane oraz numer konta, co zawsze powiększa niebezpieczeństwo oszustwa oraz zhakowania naszych danych, jeżeli komputer jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Płacenie kartą kredytową też może być ryzykowne. W tym wypadku także podajemy wiele wrażliwych informacji. Dlatego istotne jest, żeby sklep miał w ofercie możliwości szybkich płatności on-line, dzięki którym będziemy automatycznie kierowani na serwis banku. Nie musimy dołączać żadnych informacji, dzięki czemu lepiej je ochraniamy.

Realizując zakupy Elbląg (przez internet) miejmy na uwadze, iż polskie prawo zawiera wiele regulacji chroniących prawa osób nabywających w sieci. Dobrze jest je poznać, by nie dać się naciąć. Sklep może postawić przeróżne warunki w regulaminie, jednak i tak najistotniejsza jest ustawa ochraniająca prawa konsumenta.

Przy zachowaniu kardynalnych zasad zakupy online będą nie tylko szybkie i proste lecz także bezpieczne. Szczególnie pod tym linkiem www. Bo przecież w tym wszystkim chodzi, o przyjemność kupowania!

About