Planszówki, w których będziecie walczyć z odwiecznym wrogiem – brakiem żywności
Zajdziemy dzisiaj do państwa Franków, którzy dopiero co zakończyli borykać się z morderczą epidemią, która zgarnęła ogromne żniwo pośród ludności, aby później popłynąć do kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie w ogrodach cesarza żyje niesamowicie żarłoczna panda.

Na końcu zostaniemy rozbitkami na niezamieszkanej wyspie.
George Sand

Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Źródło: http://www.flickr.com
Czytająca kobieta

Autor: Mauricio Apablaza
Źródło: http://www.flickr.com
Agricola gra planszowa, jaka na pierwszy rzut oka wydaje się być trywialną zabawą, w jakiej chodzi tylko o powiększanie liczebności osób w naszej rodzinie jest przy dokładniejszym poznaniu pełną emocji grą strategiczną. Zwyciężczyni 10 prestiżowych tytułów przenosi nas do roku 1670, literalnie kilka lat upłynęło od ostatnich śmiertelnych ofiar pandemii na obszarze Francji.

Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowo interesującego na poruszany tutaj temat, to kliknij oraz zerknij na tekst (147break.waw.pl/) tamtego tekstu.

Królestwo powraca do życia, najwyższa pora przywrócić dawne piękno kraju Francuzów. Każdy z graczy zatroszczy się o jedną rodzinę, której pomoże przetrwać trudne czasy wszędobylskiej nędzy oraz głodu. Gra wymaga od gracza przewidywania kolejnych ruchów. Choć nikt nie może przegrać odpadając z gry to zgromadzenie punktów nie przychodzi łatwo, ponieważ członków powiększającej się familii trzeba wyżywić.

Całkowicie inaczej dzieje się w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie panuje dostatek – przynajmniej na dworze cesarza. Władca Japoni otrzymał od chińskiego monarchy nadzwyczajny prezent, by uczcić dobrze zakończoną długą serię utarczek. Zgadza się, tym prezentem jest uroczy miś panda – bohater gry takenoko. Cesarz rzecz jasna nie ma czasu, by opiekować się małą pandę, toteż opiekę nad maleństwem powierza swoim sługom – czyli graczom. Naszym zadaniem jest uprawianie pędów bambusa, który rośnie w 3 różnych kolorach w ogrodach cesarskich. Ten z graczy który zdobędzie najwięcej punktów zwycięża. Rozgrywka nie należy do skomplikowanych, ale daje wiele zabawy, toteż dedykowana jest rodzinom.
Robinson Crusoe gra, ta przenosi nas z przepięknych ogrodów na brzeg bezludnej wyspy. Uczestnicy tak jak książkowy bohater budzą się na skrawku lądu gdzieś po środku oceanu Spokojnego obok rozbitego statku. Naszym zadaniem jest przeżyć. Pierwszym zadaniem jest rozpalenie ogniska, żeby wezwać pomoc, potem trzeba już tylko walczyć o życie. Musicie współpracować, żeby przetrwać.

Gra dostarcza mnóstwo radości, gdyż stawia przed uczestnikami co raz to cięższe wyzwania.
Każda gra porusza ten sam problem, jaki od zarania utrudniał ludziom żywot, by przeżyć, żyć i się rozwijać trzeba zorganizować sobie coś do zjedzenia. Każda ukazuje ten problem w innym kontekście, ale przy każdej spędzić miłe chwile z rodziną albo znajomymi.

About

Categories: Idziemy na zakupy Tagi: , , , ,