Proces golenia – czyli czułość i męskość jednocześnie
Golenie, jako zajęcie panów, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silniejszej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwala dzisiejszym panom traktować golenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz idealną maszynkę
Skoro golenie to na pierwszy ogień pójdzie sprzęt. Maszynka do golenia, jak w każdej działce kosmetycznego rynku, maszynce nierówna. Za większą liczbę ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacamy nawet kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczuje się później, w trakcie golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i sytuację po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, krwawiących zacięć itp. To z kolei pozwoli cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość pań.

Nie tylko maszynka, potrzeba troszczyć się o skórę
Nie byłoby jednakże tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie należyte pielęgnowanie skóry twarzy. Za ten stan odpowiadają firmowe żele do golenia, dostępne przeważnie w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było bez wątpienia „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://www.cyfrowe.pl/lampy-blyskowe-studyjne,4,134.html) pokrewnego serwisu? To właśnie tam znajdziesz dokładniejsze dane w odniesieniu do analizowanej tu kwestii.

Dziś żel nie jest wydatkiem bardzo ekskluzywnym, zapewne większość panów dostaje takowe w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzą się także unikatowe promocje, w których dostępne są zarówno żele do golenia ale także kremy męskie jako całość.

Wszystkie najbardziej istotne fakty posiada następująca strona. Sprawdź, czy byłaby dla Ciebie pomocna, a szukając innych informacji zapewne trafisz ponadto na coś fascynującego.

Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, iż używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka wskazuje na to, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące. Szczęście oraz zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, pamiętanie o cyklicznym goleniu brody, wąsów, a ponadto każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę albo żele do golenia. Troszczenie się o męską twarz wcale nie kończy się na goleniu – bardziej troszczący się o siebie panowie nie pominą smarowania skóry kremem do twarzy. Dla uzupełnienia witamin, czy minerałów zakładają ponadto maseczki.

About