Przydatne porady na temat tego, jak najlepiej wybrać firmę sprzątającą.
Jeszcze do niedawna w wielu firmach na etatach zatrudniano osoby do sprzątania i utrzymywania czystości. Jednak w ostatnich latach coraz rzadziej taka sytuacja ma miejsce, a w zamian podpisywane są umowy ze specjalistycznymi firmami zajmującymi się świadczeniem takich usług.

Dla oznajmujących takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Odpada konieczność prowadzenia wszelakich spraw płacowych i kadrowych, czy przetrzymywania przez długie lata całej dokumentacji.

sprzątanie

Źródło: sxc.hu

W zamian dostaje się jedną fakturę do opłacenia, jaką potem bardzo łatwo zaksięgować. Oprócz tego zatrudnienie firmy do sprzątania ma jeszcze jedną istotną zaletę, a mianowicie taką, że przeważnie odpada konieczność martwienia się o środki do czyszczenia. To oczywiście będzie zależeć od umowy, jednak obecnie normą jest, że zleceniobiorcy sami się martwią o konieczne wyposażenie, a zlecający wymaga tylko, żeby było wysprzątane. Ogólnie przyjętym standardem jest także to, że wszelakie (proponowane usługi porządkowe) przeprowadzane są popołudniu i wieczór, więc wielu pracowników nie będzie zapewne wiedziała, kto się nimi zajmuje.

Lecz przerzucenie tych spraw na firmę zewnętrzną ma także pewne wady. Wielu przedsiębiorców w pierwszej kolejności patrzy na oferowaną cenę, i to właśnie ona stanowi główny wyznacznik ich wyboru. Jednak takie podejście nie jest dobre. Wbrew pozorom dokładne i solidne (sprzątanie trochę jednak będzie kosztowało, nie da się tego przeprowadzić za bezcen. Jeżeli się weźmie firmę, która proponuje znacznie niższe stawki niż konkurencja, to będą dwie możliwości.

Jeżeli potrzebne Ci nowe źródło inspiracji, zerknij koniecznie (https://firetms.com/pl/blog/4-przykazania-wlasciciela-firmy-transportowej-i-spedycyjnej/) pod ten link. Znajdziesz w tamtym miejscu teksty zachowane przy wykorzystaniu podobnej narracji.

Albo zaczyna ona dopiero startować w tej branży i zwyczajnie zdobywa bazę klientów, albo wykonywane usługi będą na naprawdę kiepskim poziomie. Najtańsze środki do czyszczenia, niedbałe sprzątanie czy niekiedy i zatrudnianie ludzi na czarno to powszechne przypadki, jakie spotyka się w tej branży.

Niestety skuszenie się na niskie ceny często będzie się kończyć niezadowoleniem klientów, a tak naprawdę należy trzymać się jednej istotnej zasady. Odpowiednia jakość musi trochę kosztować, i będzie to także dotyczyło usług związanych ze sprzątaniem.

About