W jaki sposób można by zamocować lustro w łazience?
Trudno wyobrażać sobie wygląd łazienki bez zawieszenia tam jakiegoś lusterka. Dlatego na lustrzane powierzchnie decydują się coraz większe grupy ludzi także w przypadku innych miejsc.
Chcą oni w ten sposób optycznie rozbudować dane miejsce.

Tego typu dekoracyjne lustro można by spotkać w sypialni albo w salonie. Trzeba jednak pamiętać, że niezwykle znaczącą funkcję spełnia takie lustro także w korytarzu. Jeżeli interesuje Cię, w jaki sposób może być wykonywany montaż lustra, to zależy to od zewnętrznej warstwy danej ściany. Przy stosowaniu się do wymienionych w niniejszym artykule zaleceń, każdy może na własną rękę zainstalować lustro. Może być ono przykręcane lub przyklejone i w ten sposób może przepięknie ozdabiać konkretne pomieszczenie. Niestety wyjątkiem jest wyłącznie montaż relatywnie dużego lustra w łazience, jakie może zająć niemal całą ścianę. Takie czynności musimy zlecić ekipie specjalistów. Zwłaszcza, że duża powierzchnia lustra wymaga odpowiedniego zamontowania oświetlenia tak, aby światło rozchodziło się na jego powierzchni a nie po bokach. Mniejsze lustra możemy zamontować na parę sposobów.

montaż lustra

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu
Często stosowaną metodą jest przyklejanie lustra do powierzchni ściany za pomocą kleju. Żeby to wykonać, należy wykorzystywać jedynie specjalny klej lub silikon do luster. W taki sposób otrzymamy gwarancję, że tafla nie będzie się odklejać i nie będzie przesuwać się na powierzchni ściany. Ponadto w ten sposób zabezpieczymy lustro przed korozją. Mogłyby ją wzbudzić składniki złego preparatu. Dobry klej do luster jest do nabycia w każdym markecie budowlanym czy też w markecie z chemią budowlaną.

Taki klej jest oferowany w niezwykle ergonomicznych kartonach oraz nowoczesne lampki nocne do sypialni można by go wyciskać przy pomocy strzykawki. Bardzo istotne jest także właściwe przygotowanie ściany, na której zamierzamy wprawiać lustro. Musi być ona równa, sucha i czysta.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , ,