W jaki sposób urządzić niewielką toaletę
Wielu ludzi zapewne frapuje się, jak urządzić niewielką toaletę w bloku czy własnym domu, w taki sposób, ażeby była wyjątkowym miejscem w naszej domowej przestrzeni. Urządzenie funkcjonalnej toalety na małym metrażu wcale nie jest czymś niemożliwym. Powinniśmy jedynie pamiętać o paru istotnych sprawach.

wanna

Autor: Winkelbohrer
Źródło: http://www.flickr.com

Częstokroć jest tak, że zachwycamy się przepięknymi aranżacjami wielkich, obszernych umywalni, które nierzadko zajmują powierzchnię naszych trzech salonów w małym mieszkanku albo garsoniery w bloku. Myślimy sobie, że takowa stylowa łazienka jest dla nas nieosiągalna, i jedyne na co jesteśmy skazani, to tania armatura, nieprzyciągająca spojrzeń ceramika łazienkowa a także ciągłe obijanie się o porozstawiane dookoła sprzęty. () Jednakże tak nie musi być. Starczy tylko trochę wyobraźni, aby zaadaptować większość rozwiązań atrakcyjnych, kosztownych łazienek na swe przysłowiowe „3 na 2 m”. Warto w takich wypadkach zdać się na pomoc ekspertów, którzy wybiorą najbardziej optymalne podejście waszej wymarzonej aranżacji malutkiej toalety.

Czarna, popielata, bądź może zielona umywalnia? Nie! W żadnym razie nie może to być żaden kolor poza białym. Biała barwa sprawia, że wnętrze zdaje się większe. Optyczne złudzenie powoduje, że biała toaleta postrzegana jest jako bardziej obszerna. W żadnym wypadku nie może to być umywalnia w odcieniu czarnym, gdyż daje to nam zupełnie odwrotny efekt, pomimo, że użycie czarnej wanny, umywalki albo płytek podłogowych w pewnych proporcjach wygląda nadzwyczaj elegancko i gustownie, to w niedużych łazienkach nie sprawdzi się to w ogóle. Więcej tu: czytaj.

Bardzo mały metraż wymusza na nas pójście na pewne ustępstwa. Stąd też konieczność połączenia miejsca do ablucji, jakie w większości wypadków dzieli się na wannę i strefę prysznicową. Tutaj dzięki użyciu kompaktowej wanny, jak też nowoczesnej deszczownicy połączonej z baterią wannową, kreujemy kompleksowe rozwiązanie kąpielowej strefy. Można też zamontować dodatkowo funkcjonalny panel prysznicowy, by dać jeszcze więcej możliwości w kategorii swobody ablucji.

Prywatna wySPA

Autor: Deante Sp. J.
Źródło: Deante Sp. J.

Osoby czynne, które niekoniecznie lubią wylegiwać się całymi godzinami w wannie pełnej wody, zaś pożądają szybkiej, aktywizującej wizyty pod natryskiem, niechybnie wybiorą inne podejście. Pełny panel prysznicowy z ponadplanową deszczownią, jak też ścianka prysznicowa i odpływ liniowy sprawdzi się w takim wypadku znakomicie.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , , , ,