W jakiej sytuacji wykonuje się USG kolana?
USG kolana to ogólnie wykonywane badanie, które pozwala na prawidłową diagnozę chorób zwyrodnieniowych, kontuzji zachodzących w okolicy kolana czy dolegliwości reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 złotych.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, czyli badanie ultrasonograficzne, przeprowadza się relatywnie często, ponieważ staw kolanowy to największy i w najwyższym stopniu złożony staw u osoby ludzkiej, jest też bardzo podatny na różnorodnego typu kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy łękotki. Budowa stawu kolanowego łączącego kość udową z tą piszczelowa, zezwala na utrzymywanie masy ciała i ułatwia przenoszenie siły oraz mocy potrzebnych do przeprowadzania dużej ilości prac fizycznych, czyli wstawania, chodzenia, podnoszenia, biegania czy przenoszenia ciężkich towarów lub WChodzenia albo schodzenia po schodkach. Równocześnie kolano jest niezwykle narażone na skręcenia, oddziaływanie sił bocznych czy naciągnięcie.
W kwestii tego typu jak USG kolana Kraków jest miastem, w którym odnajdziesz wyśmienitych lekarzy, którzy z przyjemnością dopomogą Ci przy tej czynności. Takie badanie jest niezwykle popularną metodą diagnostyczną, która przeprowadzana jest od dawna i wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do uzyskania wewnętrznego obrazu stawu kolanowego. Nierzadko jest także uzupełniana odmiennymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (rentgenowskimi czy rezonansem magnetycznym), co pozwala na bardzo precyzyjną identyfikację chorób zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnorodnego rodzaju przypadłości powstałych w okolicy stawu kolanowego.

Tego typu badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego oraz podkolanowego, chrząstki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy łękotki.

Przejdź na witrynę twórcy. Zachęcamy Cię usilnie! A to dlatego, że czeka tam na Ciebie mnóstwo ekstra oraz interesujących wiadomości.

W porównaniu do ogólnie wykorzystywanych w przeszłości zdjęć rentgenowskich, USG kolana pozwala opisać nade wszystko tkanki miękkie i budowę okołostawową.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,