wielopłaszczyznowa treść powieści Nieśmiertelni autorstwa Severskiego
Stajemy się społecznością, która czyta coraz to mniej. Dobra lektura pobudza i ożywia myślenie. Czytanie poprawia biegłość wysławiania się i daje dużą radość.

Nieśmiertelni Severskiego to jedna z trylogii dawnego oficera wywiadu. Powieść jest wielopłaszczyznowa. Wątki przeplatają się, mając początkowo nieklarownie wskazane punkty wspólne. Przedstawiciele wywiadu angażują się w poważną akcję w Teheranie, gdzie mogą zapobiec konfliktowi zbrojnemu, być może na skalę ogólnoświatową – .
Wątki toczą się początkowo każdy swym torem. Badamy wypadki oczami kilku osobowości, obserwując nie tylko ich poczynania na gruncie zawodowym, ale i spore dezorganizacje w życiu osobistym. Niełatwo połapać się od razu we wszystkim, stopniowo trafiamy jednak w nastrój wydarzeń, w przypadku których problemy wydają się być chlebem codziennym.
Powieść jest energiczna, skomplikowana, cała wyraźnych osobowości i nagłych zwrotów fabuł. To wyborny dreszczowiec, osadzony w świecie szpiegów, napisany pod kątem przewidywań współczesnego czytelnika. Nie brakuje w nim humoru, zazwyczaj zabarwionego ironią, a czasami sarkazmem.

Nie zwlekaj – jeśli zachęcił Cię ten wątek, to bieżący materiał (http://www.varsovia.edu.pl/prywatne-gimnazjum/) da się także przejrzeć pod poniższym linkiem. Opisy przygotowaliśmy dla Ciebie z chęcią.

Rzeczywistość jest w niej zmieszana z fikcją, realizm z fantazją, dając w efekcie interesującą publikację.

W powieści Nieśmiertelni Severskiego od Fonopolis agenci wywiadu polskiego nie pracują, lecz służą, nie oglądając się na życie osobiste, zdrowie, finanse.

Ograniczają ich naturalnie niekompetentni bossowie i politycy, którzy niczego nie dostrzegają. Spora część osób w powieści jest ciekawa, przez co książkę jako powieść sensacyjną i szpiegowską czyta się z wielką przyjemnością.

About