Z jakiego powodu wielokrotnie nie opłaca się nam reperować naszego urządzenia?
Obecnie żyjemy w czasach, kiedy wielokrotnie w wypadku jakiejś usterki w większym stopniu kalkuluje się nam kupić nowe urządzenie, niż naprawiać obecne. Przeważnie specjalista wskazuje naprawę przykładowo telefonu wykorzystując oryginalnych elementów, ale te potrafią kosztować prawie tyle samo, co nowe urządzenie.
Tego typu groteskowa w pewnym sensie okoliczność jest w znacznej mierze spowodowana tym, że producenci stosują tzw. regułę planowanego czasu użytkowania.

Po prostu takie narzędzia jak przykładowo drukarka czy też pralka nie są zaprojektowane do jak najdłuższej pracy. Przeciwnie – powinny działać tylko np. 3 albo 4 lata, by potem Klient nabył nowsze narzędzie (zobacz spawarki weldman). Oczywiście można pójść do jakiegokolwiek warsztatu, żeby ktoś używając części zamienne zreperował aktualne narzędzie, jednak w praktyce dotyczy to chyba większych urządzeń. Kiedy przykładowo po roku używania popsuje się przykładowo nowoczesny telefon komórkowy, zazwyczaj część oryginalna i robocizna przekroczą koszt całego sprzętu.
pokój dziecka

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Reguła ta nie tyczy się naturalnie wszystkich mechanizmów, z których każdego dnia korzystamy. Przecież nie będziemy kupować co przykładowo dwa lata kolejnego pojazdu. W tym razie jak najbardziej stosuje się części zamienne zasugerowane przez mechanika.

Istotne jest to, aby posiadać ufność do danej osoby, gdyż ta mogłaby dokonać takiej naprawy używając części nie oryginalne, nam zaś kazałaby zapłacić jak za części oryginalne. Są to jednak rzadkie przypadki, przecież ci specjaliści powinni troszczyć się o swoją opinię.

About