Z podatkami bywa tak, że nikt ich nie lubi, ale każdy niestety jest zobligowany je zawsze płacić
Ciężko wyobrazić sobie, żeby znalazł się w Polsce ktoś, kto nie jest zobligowany, by się spowiadać fiskusowi ze swoich przychodów.
Każdy obywatel uczciwie przyzna, że nie znosi Skarbówki.

Leżak

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy się stresować składaniem PIT-u i ogólnie tym, że ktoś będzie analizować nasze dochody.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie interesujące? To zobacz także pokrewne wątki (http://www.eshop.pronar.com.pl/pferd-vsm), mające nie mniej wciągające informacje na ten temat.

Jednak porównując dzisiejszą sytuację do tej z dawnych lat, musimy potwierdzić, że teraz całość wygląda o wiele lepiej. Za czasów Polski Ludowej trzeba było wszystko obliczać samodzielnie razem z kalkulatorem w ręce. Później na dodatek trzeba było odstać długo w niekończących się kolejkach i spotkać się z kompletnym brakiem sympatii PRacowników urzędu. W obecnych czasach przy użyciu różnych programów możemy załatwić to w kilkanaście minut — w zaciszu swojego domu. Wystarczy nam po prostu laptop. Program całość policzy za nas. Nawet wskaże gdzie i co mamy wpisać. Podatki ogólnie mogą się nam nie podobać (każdy wolałby przecież mieć więcej kasy w portfelu), ale sam program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym zapewne każdemu się spodoba. Nie zapominajmy jedynie, aby wysłać swój formularz do końca kwietnia. Im wcześniej to załatwimy, tym lepiej. Zaoszczędzimy sobie mnóstwa stresu, który często pojawia się, gdy zostawiamy coś na ostatnią chwilę. Istotne jest to, żeby zapisać sobie w komputerze kopię PIT-u.

Przyda nam się za rok, aby kontrolnie wpisać tam kwotę dochodu z poprzedniego roku. To da nam możliwość, by zalogować się do systemu, gdzie będziemy mogli podejrzeć wszystkie nasze PIT-y (od pracodawców, z emerytur itd.).

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , ,