Zamierzasz zbudować swój idealny dom? Jeżeli tak, ten tekst jest właśnie dla Ciebie.
Dom to szczególne miejsce. W nim odpoczywamy oraz wracamy do sił. W starożytnej symbolice, dom identyfikowany był z rajem. Dom to schronienie i bezpieczeństwo. Jeżeli planujesz wybudować swój własny dom, zobacz, na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

Dom – Twe miejsce

Człowiek buduje domy od najdawniejszych czasów. Kiedyś najbardziej popularnym tworzywem, z którego powstawał dom było drewno. Obecnie to cegła jest budulcem naszych domów. Jeżeli decydujemy się na dom, musimy być przygotowani na wyczerpującą pracę. Jednak owoc naszych działań wynagrodzi nam cały trud. Przecież każdy chce mieć swój kawałek ziemi, na którym zbuduje swój wyśniony dom, pośród ogrodu, w którym rosną przecudne kwiaty i dojrzewają latem świeże warzywa. Ale zanim ta fantastyczna wizja się spełni, zaczynamy od…

Krok pierwszy: wybór działki

Wybór działki na której postawimy nasz wymarzony dom, to szalenie ważna kwestia.Pod żadnym pozorem nie kierujmy się niską ceną. Zbadajmy położenie działki, jej odległość od infrastruktury, czy chociażby sąsiedztwo z innymi działkami. Bezpiecznie jest kupić działkę, która jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Z jakiego powodu? Ponieważ tylko wtedy wiemy, jakie są zamiary zagospodarowania przestrzeni w naszym sąsiedztwie.

dom jednorodzinny

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Krok drugi: projekt domu:

W tym przypadku mamy ogromny wybór.szczegóły w serwisie popioły lotne popioły lotneTo, na jaki projekt się zdecydujemy zależy tylko od naszych potrzeb a także zasobów finansowych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że projekt naszego domu powinien spełniać odpowiednie normy prawne.

Krok trzeci: pozwolenie na budowę

To etap zdecydowanie najbardziej formalny. W tym czasie musimy skupić swe siły na skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, którą przedstawimy w starostwie powiatowym lub w Urzędzie Miasta. Zazwyczaj urzędy wychodzą nam na przeciw i na swoich stronach internetowych umieszczają stosowne dane i wzory wniosków.Jeśli dopełnimy wszelkich koniecznych formalności, to stosunkowo szybko otrzymamy odpowiedź i pozwolenie na budowę.

Krok czwarty – wykonawca

Jeżeli pragniemy wybrać dobrego wykonawcę, możemy wspomóc się Internetem, wpisując na przykład firma firmabudowlana Heliodon – (firma budowlana małopolska) Kraków. W kilka sekund przekonamy się, jak duży wybór mamy w tym zakresie. Przed podjęciem finalnej decyzji umówmy się z wykonawcą, zapytajmy o referencje.

Krok piąty: realizacja

Kiedy roboty budowlane pójdą w ruch, pamiętaj o jednej niezmiernie ważnej kwestii: wyborze dachu, który jest jednym z najważniejszych części konstrukcyjnych domu.
W dzisiejszych czasach niezmiernie popularne są projekty domów z dachem kopertowym. Jaka jest geneza tej nazwy? Nazwa odzwierciedla pochylone części dachu, które są ze sobą w odpowiedni sposób złączone. Dach kopertowy jest wyprofilowany w taki sposób, by ułatwić odpływ śniegu i deszczu. Jeśli chcesz dobrze sprawdzić, jak wygląda dach kopertowy możesz wspomóc się Internetem, wpisując przykładowo: projekty domów z dachem kopertowym.
Drugim tak samo popularnym typem dachu jest dach dwuspadowy, nazywany również dachem dwupołaciowym, szczytowym lub siodłowym. To, co charakteryzuje ten typ dachu to trójkątne ściany boczne. Jeśli zaciekawił Cię taki dach i planujesz zapoznać się dokładnie z tym projektem, także możesz skorzystać z Internetu i wpisać projekty domów z dachem dwuspadowym.

About