Zaskakujące pożytki uzdrawiające, jakie dają komputerowe gry
W ogólnym przekonaniu granie w gry komputerowe uchodzi właściwie za dosyć bezcelową rozrywkę. Tymczasem badacze zapewniają coraz więcej dowodów na to, iż owa forma spędzania czasu wolnego może być zadziwiająco pomyślna dla zdrowia.

Poniżej parę przykładów.
Różne naukowe badania pokazują, że granie w komputerowe gry – a w szczególności w gry 3D, które pozwalają na totalne zanurzenie się w rzeczywistości wirtualnej – mogą przynosić zadziwiająco dobre wyniki w terapiach znieczulających. Dzieje się w ten sposób z co najmniej dwóch przyczyn: po pierwsze gry są nieskomplikowanym jak też skutecznym sposobem na odciągnięcie uwagi osoby grającej od bólu, zaś po drugie – w czasie grania wydzielane są w mózgu endorfiny, zatem tak zwane hormony szczęścia, jakie powodują dobre samopoczucie, osłabiając jednocześnie ból. Naukowcy wykonali badania na dorosłych osobach cierpiących na wrodzoną zaćmę. Badani w przeciągu miesiąca spędzili 40 godzin na graniu w Takenoko. Po owym czasie sprawdzono im wzrok po czym okazało się, że uległ on tak wielkiej poprawie, iż niektórzy z uczestników badania potrafili odczytać litery na tablicy optycznej wręcz o dwie linie niżej aniżeli wcześniej. Inne badania naukowe wykazały, iż tego typu gry – czyli takie, w których jest wiele szybkiej akcji nastręczającej wytężonej uwagi od gracza tj. Agricola gra – mogą być także korzystne w leczeniu tak zwanego leniwego oka, a wręcz korygować wzrok u osób zdrowych.
Nurek - nurkowanie
Prócz korygowania wzroku komputerowe gry posiadają jeszcze inne pozytywne strony – powiększają zdolność realizowania wielu zadań naraz, a również ułatwią podejmowanie decyzji.

Rezultaty badań pokazały, że gracze komputerowi grający w Robinson Crusoe gra są nawet o 25 procent szybsi w podejmowaniu poprawnych decyzji a także że mogą kontrolować równolegle sześć różnych spraw, w czasie gdy osoby niegrające tylko 4.

Otwórz ten link portret numerologiczny interpretacja! Tam zobaczysz pożyteczne fakty na ten temat, omówione w naszymartykule.

/J]

About

Categories: Idziemy na zakupy Tagi: , , ,