Tag Archives: kredyt
Postępowanie komornicze na skutek niewywiązywania się ze spłacania pożyczek.
Egzekucje komornicze w skutek niewywiązania się ze spłaty kredytów będzie konsekwencją tego, że konkretna osoba nie daje sobie rady z zobowiązaniami pieniężnymi. I mimo że komornik nie jest kojarzony pozytywnie to trzeba mieć pojęcie, iż to, co się dzieje w przypadku zablokowania konta nie zawsze będzie zależeć właśnie od komornika.
Przygotowania do sprawy rozwodowej
Pewnie nigdy sprawa o rozwód nie jest prosta – jednak no takie jest życie! Jeżeli małżonkowie uważają, że wspólne małżeństwo już nie jest w porządku, separacja i rozwód są najbardziej odpowiednimi rozwiązaniami. Szczególnie czymś bardzo istotnym jest to by nie zapominać, iż brak rozdzielności majątkowej powoduje, że jeżeli jeden z małżonków weźmie kredyt, lecz nie będzie go spłacał, to druga strona po prostu będzie mieć spore kłopoty finansowe. Zatem można w sumie powiedzieć, iż wzięcie rozwodu to w wielu przypadkach istne wybawienie.
Długi – z całą pewnością jedna z najistotniejszych „bolączek” naszych czasów.
Statystyki są nader alarmujące. Coraz więcej Polaków walczy z brakiem płynności finansowej. Ponad 30% naszych rodaków – jak wskazują przeprowadzone analizy – nie ma pieniędzy na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb.
Co zatem robią? Zaciągają wiele pożyczek w przeróżnych instytucjach finansowych.
Które warunki należy spełnić, by skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?
Plan Mieszkania dla Młodych to naturalnie idealna pomoc dla młodych jednostek, które planują nabycie początkowego mieszkania. W ramach tego programu młodzi ludzie zdołają korzystać z pomocy państwa i otrzymać dotację. Wielkość dofinansowania zależy od wielu przeróżnych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości rodziny, posiadanych najmłodszych i tak dalej. A kto może skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych i które warunki musi realizować?
MDM – państwowy projekt z pomocą na nabycie mieszkania
Kupno mieszkania z pewnością jest związane z wysokim nakładem płatniczym. W większości wypadków, by wykupić mieszkanie musimy wziąć kredyt, jednak nawet w wypadku kredytu trzeba mieć co najmniej 10 procent dofinansowania własnego. W przeciwnym razie nawet nie ma sensu starać się o kredyt, ponieważ żaden bank nam go nie udzieli. Jeżeli potrzebujemy wykupić mieszkanie, na przykład za 200 tysięcy złotych, to wysokość 10cio procentowego dofinansowania będzie wynosić 20 tysięcy złotych.
Jak wybrać tanie meble do swojego domu?
Nabycie mebli czeka każdego właściciela mieszkania albo domu. Wybrać musimy meble do kuchni, korytarza, salonu, a także sypialni. Dużą ilość osób, które staje przed tego rodzaju wyzwaniem czeka nie lada problem – koszty. W jaki sposób zaoszczędzić na zakupie mebli, jak po prostu nie wydać dużej ilości pieniędzy. W tym materiale spieszymy z odpowiedzią na to pytanie, a ponadto na kilka innych pytań, które z pewnością stawiają sobie wszyscy właściciele domów.