Tag Archives: podatki
Rozlicz swój formularz PIT drogą elektroniczną – teraz to proste
Chyba każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że co roku dopada nas obowiązek rozliczenia zeznania podatkowego. Jeśli cokolwiek zarabiasz, wtedy powinieneś rozliczyć cały osiągnięty przez siebie przychód – w przeciwnym razie mogą Cię czekać niemiłe problemy z urzędem skarbowym, który zdecydowanie zrobi dużo, aby skrupulatnie sprawdzić, ile zarobiłeś w danym roku i czy aby na pewno każdą zarobioną złotówkę wykazałeś w swoim rocznym zeznaniu podatkowym.
Zobacz że opłaca się sprowadzać rzeczy z Chin
Respektujemy Chiny, bo to błyskawicznie rosnąca gospodarka, która za pewien czas będzie w sumie na pierwszym miejscu. Wiadoma sprawa: ludzie zamieszkujący Chiny są generalnie w dalszym ciągu raczej niezamożnym społeczeństwem, ale zapamiętajmy, że jeszcze nie tak dawno temu Chińczycy wiecznie głodowali, a więc progres jest godny respektu. Trudno zatem nie doceniać Chińczyków, w szczególności, iż ostatnimi czasy zauważyć idzie, że chińskie towary już nie są wcale słabe. Np. marka Lenovo świetnie obrazuje sukces Chińczyków.
Należy czasem odwiedzić portal podatkowy
Im bliżej jest czas, w którym powinniśmy przedłożyć do urzędu własne zestawienie podatkowe, tym znaczniejsze kolejki się w nim robią, utworzone z ludzi, którzy to zeznanie pragną złożyć. Na szczęście obecnie mamy szansę aby pit online przesłać, dzięki czemu jesteśmy w stanie ominąć te tłumy, jak też konieczność tracenia czasu na dojazd do takiego urzędu. Starczy jedynie, że po wypisaniu pita miast go drukować, wciśniemy dobry przycisk na ekranie monitora, który natychmiast prześle go na komputery właściwego urzędu.