Tag Archives: szyba
Moda na malowanie po szybie
Szyba nie musi być tylko przejrzystym fragmentem szkła. Tradycyjne przezroczyste szyby powoli odchodzą ustępują pola bardziej fantazyjnym rozwiązaniom. Coraz częściej są wymieniane na ozdobne naklejki na szybę. Są to różnego rodzaju kompozycje, którymi można przesłonić nawet całą szklaną powierzchnię. Szybę można również ozdobić przy pomocy naklejki w ulubionym kolorze, która nałożona na całe szkło, dokładnie osłoni środek pokoju. Nie musimy się martwić, że z powodu aplikacji w naszym pokoju będzie ciemniej: we wnętrzu będzie taka sama ilość światła jak po zawieszeniu białej firany.
Jak postąpić,gdy pęknie na szybka kominkowa? Samemu ją wymienić czy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy?
Szyby kominkowe są niezwykłe, bo mogą wytrzymać bardzo wysoką temperaturę, mocny nacisk podczas czyszczenia, ale jednak nie są odporne na uderzenia. A tak się może zdarzyć,z kolei kominek z pękniętązniszczoną szybą nie nadaje się do używania, tak więc szkło trzeba wymienić.
Jak polerować taflę szkła, aby pozbyć się zbędnych zarysowań jak również przywrócić blask starym szybom?
Doskonałą techniką na wygładzanie szyb jest tlenek ceru. To metoda, która razem ze zwykłą wodą służy do wygładzania szkła. Z jego pomocą prosto usuwa się rysy i wszelkie inne niedociągnięcia pojawiające się na płaszczyźnie szkła w trakcie jego użytkowania.