Co jest lepsze do hotelowej łazienki? Wanna czy prysznic? To może zależeć od tego czego tak naprawdę będziemy oczekiwać
Właściwa łazienka w pokoju hotelowym to dzisiaj jedno z najważniejszych zagadnień, które z eguły dotyczą przebywania w hotelu. Dzisiaj każdy bywalec hotelu nie może sobie wyobrazić sobie łazienki, która znajduje się poza pokojem hotelowym.

Jak płacimy za satysfakcję to chcemy mieć nie tylko łazienkę w pokoju, ale także w jak najlepszym komforcie. Aranżacja tego typu pomieszczenia to na pewno duże wyzwanie dla projektantów wnętrz, a jedną z dokuczliwych wątpliwości jest kwestia tego, co lepiej będzie sprawdzać się w tym miejscu: wanna czy kabina prysznicowa?

Wyposażenie łazienek hotelowych to w ogóle znaczący temat, ale na to czy będzie w niej wanna czy prysznic, duży wpływ ma wielkość tego pokoju. W mniej okazałych hotelach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, niewielkie rozmiary łazienek mogą wymuszać na projektantach dobór kabin prysznicowych. Obiekty, które posiadają znaczniejszą przestrzeń mogą zdecydować się na wanny. Wybrani robią tak, że jedną część pokojów zaopatruje się w wanny, drugą kabiny prysznicowe. Dzięki temu możemy wybierać rozwiązanie, które jest dla nas najdoskonalsze.

łazienka

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Aranżacja łazienki w hotelu to także styl oraz charakter hotelu. W naprawdę zabytkowych hotelach z reguły możemy znaleźć wanny, a łazienka wygląda tam bardziej jak następny pokój, z tym że kąpielowy. Z tego względu bez wątpienia do historycznych pomieszczeń doskonale pasują wanny Łódź (przeczytaj na stronie). To jakiego rodzaju łazienka może na nas czekać jest zależne od kilku czynników, zaś kabiny prysznicowe, jak i wanny posiadają swoje wady i zalety. Znaczną zaletą kabin prysznicowych jest niewielka powierzchnia, którą będą zajmowały. Kabina to jednak nie tylko oszczędność miejsca, ale także wody.

Wielu uważa także, że są one bardziej higieniczne niż wanny. znaczna wada to taka, że nie zrelaksujemy się pod prysznicem, tak jak mamy na t szansę w wannie, a przecież jak wypoczywamy w hotelu, to prawdopodobnie mamy na to ochotę. Co do wanien, to z pewnością będą zajmować bardzo dużo miejsca, z kolei ich najbliższe otoczenie wymaga bardziej starannej aranżacji. Jednocześnie, wiele osób preferuje wanny, ponieważ można się w nich doskonale zrelaksować, a więc oferują to, czego nie może zagwarantować prysznic.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , , ,