Co kupić znajomym na nowe mieszkanie? Szukamy użytecznych podarków.
Osoby, które nabyły mieszkanie, przy jego urządzaniu raczej myślą o jego funkcjonalnej stronie i o rzeczach koniecznych do wprowadzenia się. Pole do popisu zostawiają gościom, którzy przybędą na parapetówkę. Co podarować, aby wpisać się w atmosferę mieszkania, którego jeszcze nie widzieliśmy i aby kupić coś, co będzie piękne a do tego po prostu praktyczne?

reprodukcja

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

Obrazy do salonu
Dobrze jest pomyśleć wcześniej, w wyposażeniu których pomieszczeń chcielibyśmy pomóc. Każdy pokój pozostawia duże pole manewru, więc prześledzimy kilka opcji. Sprawdzonym prezentem są oczywiście kwiaty doniczkowe. Jeśli chcemy zrobić ”pełny” upominek, kupmy na przykład trzy inne sukulenty i włóżmy je do ceramicznych doniczek. Sukulenty nie wymagają częstego podlewania ani szczególnej troski, dlatego na dobry początek sprawdzą się doskonale. Ponadto – wyglądają świetnie i będą stanowić niebanalną ozdobę. Jeżeli rzeczywiście nie wiemy, jakie kolory zastosowano w mieszkaniu, do którego idziemy, podpytajmy właścicieli albo postawmy na sprawdzone barwy – biel, kremowy, beżowy lub na konkretny kolor – doniczki w kolorowe paski albo kontrastowe kropki. Przy wyborze roślin możemy również zdecydować się na takie, które odświeżają i oczyszczają powietrze w pokojach. Jeśli chcemy zrobić właścicielom mieszkania spektakularny podarek, dajmy im obrazy wywóz gruzu dąbrowa górnicza salonu. Tryptyki z pewnością będą pięknie wyglądać na dużej przestrzeni, na przykład na ścianie nad sofą. Jeśli chcemy pomóc zająć pustą ścianę, możemy też nabyć nalepki na ścianę, na przykład z cytatem lub elementem przyrody – kwiatami, drzewem, ptakami.

Blaty szklane

Jeśli natomiast chcemy zakupić coś, co ubarwi jadalnię lub salon, możemy postawić na kryształowe patery szklane. Zarówno te jednopoziomowe – na tort, jak i te przestrzenne na ciasto i owoce albo babeczki będą bardzo funkcjonalne. Do patery można dokupić pasującą cukierniczkę i mlecznik. Będą się pięknie komponować na stole. Ale prezentem, który również będzie pasował do patery, będzie łopatka do tortu i widelczyki. Patery szklane i inne dodatki na pewno kupimy w tym samym miejscu.
Zobacz ciekawe lustra na wymiar
Jak widać, jest sporo przedmiotów, jakie można kupić świeżo upieczonym właścicielom mieszkania. Dopasujmy upominek do osobowości osoby obdarowywanej i jej smaku, a na pewno trafimy też z podarkiem do wystroju mieszkania. Obrazy do salonu na pewno zawisną na honorowym miejscu, a rośliny znajdą miejsce na parapetach.

About