Czemu służą fotografie z z wysokości?
Zdjęcia z powietrza wykonuje się nie tylko z pokładu aeroplanu bądź helikoptera. Firmy fotograficzne mają na to dużo innych sposobów. Częstokroć ekonomiczniejszych i sprawdzających się lepiej w konkretnych sytuacjach niż stalowy ptak czy śmigłowiec. Jako przykład podam wszelakie przeróżne imprezy masowe kiedy to świetnie sprawdzi się balon helowy który bez problemu potrafi przez dłuższy czas unosić się w jednym miejscu i realizować zdjęcia z góry za pomocą zawieszonego pod nim aparatu cyfrowego.

fotografia

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Aparat ten jest obsługiwany radiowo i może robić fotografie prawie pod każdym kątem. Balonem helowym da się wykonywać zdjęcia z góry (zobacz: ) z wysokości już od 5 do 150 metrów. Co bardzo ważne za pomocą balonu helowego możemy bez problemu fotografować miasto bowiem nie obowiązuje go zakaz lotu nad terenem zabudowanym. Balonu helowego możemy jednakże używać przy bezwietrznej pogodzie lub przy niewielkim wietrze. Przy wietrznej pogodzie świetnie natomiast może sprawdzić się latawiec. Niemało firm fotograficznych specjalizujących się w wykonywaniu zdjęć z góry używa nośników zaprojektowanych dla własnych potrzeb i często własnej produkcji. Są to różnego rodzaju drony bezzałogowe: oktokoptery. Mogą one dotrzeć nawet w miejsca gdzie dostęp jest utrudniony.

Fotografii wykonanych tym sposobem używa się w kartografii, w geodezji, w nadzorze budowlanym. Są ogromnie pomocne przy budowie rozległych obiektów. Za pomocą zdjęć z góry wykonuj się dokumentację w toku rozległych inwestycji (na przykład z budowy dróg i autostrad). Wykorzystuje się je również w archeologii prac wykopaliskowych.

Zainteresował Cię ten wpis? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (https://metalfurnitura.pl/) zawiera podobne dane do omawianych.

Pałace i zamki jak też obiekty ciekawe pod względem turystycznym także

fotografia

Autor: Paul Loebach
Źródło: Umbra

fotografuje się tym sposobem. Dron można wykorzystać w terenach trudno dostępnych. Tworzy się również tak przepiękne edukacyjne filmy przyrodnicze.

Również z powietrza są aktualnie wykorzystywane w reklamie. Już nie tylko największe firmy zamawiają zdjęcia tego typu (zapraszam pod tym adresem: ). Jak widać ogólnie pojęta fotografia lotnicza ma bez liku przeznaczeń i jest dyscypliną niezwykle mocno rozwijającą się. Ze względu na stosowanie tańszych nośników niż płatowiec czy helikopter na sesję z lotu ptaka mogą obecnie sobie pozwolić także mniejsze biznesy a firmy fotograficzne specjalizujące się w robieniu tychże zdjęć na brak zajęć raczej nie mogą narzekać.

About