Często pojawia się pytanie, co będzie bardziej właściwe w sklepie – lada chłodnicza a może może regał? Co sądzisz, co warto wybrać?
Mnóstwo posiadaczy mniejszych sklepów spożywczych z reguły nie zdaje sobie sprawy, co wybrać, czy kupić ladę chłodniczą, a może na regał? Można wpaść też myśl, że być może najdogodniej będzie jak się zdobędzie oba urządzenia. Na pewno nie warto kupowaćna zapas dodatkowych sprzętów, gdyż wybór odpowiedniego urządzenia chłodniczego pomoże w sprecyzowaniu wyposażenia oraz wyznaczenie formy sprzedaży.

Lady chłodnicze są najlepsze do pracy na stoiskach mięsnych, ale również wędliniarskich i z nabiałem. Czyli zawsze tam, gdzie produkty dobrane przez klienta kroi, waży i podaje sprzedający. Lady chłodnicze pozwalają na ułożenie na jednej poziomej płaszczyźnie ekspozycyjnej sporą ilość produktów, do jakich dostęp będzie miała jedynie obsługa. Klienci z kolei patrzą na nie przez szybę przednią i wybierają określone artykuły u pracownika sklepu. Sprzęt tego typu mają z reguły dodatkową komorę do przechowywania, dzięki nie personel dogodniej może uzupełnić braki na wystawie.

sklep spożywczy

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com

Chłodnie stojące ułatwiają zaś na ekspozycję towarów potrzebujących niewielkiej temperatury w sklepach samoobsługowych. Produkty są ustawiane pionowo na regałach, w ten sposób regał zabierze na pewnoo mniej miejsca niż lada.

Jeśli niniejszy artykuł jest według Ciebie przydatny, sprawdź źródło (https://iw-tom.pl/sprzedaz/) a przeczytasz w tamtym miejscu inne tego typu wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

Klienci sami mogą wybrać sięgając po artykuły, które ułożone są na regale. Jednocześnie w ten sposób można sprzedawać jedynie artykuły spożywcze w opakowaniach, takich jak butelki, kartony, kostki. Do najbardziej znanych krajowych wytwórców witryn i regałów chłodniczych można zaliczyć Mawi, Cebea oraz Rapa. Jak więc widzimy to czy zdecydujemy się na ladę chłodniczą czy może regał, zależy od licznych czynników. Przede wszystkim musimy się zdecydować, co będziemy zbywać i jakiej wielkości chcemy mieć sklep.

Jeśli mamy sklep z mięsem to problemu w sumie nie ma, bo wiemy, że liczą się dobre lady chłodnicze. Jeśli zaś posiadamy sklep spożywczy, to zdecydowanie kupimy ladę chłodniczą, ale być może regał teżbędzie potrzebny. Większość jest zależna od wielkości naszego sklepu, bo przecież znaczniejszy sklep, a do tego samoobsługowy to zdecydowanie większe okazje ekspozycyjne i aranżacyjne. Dobrze takiego sprzętu szukać w internecie wpisując przykładowo w wyszukiwarkę frazę lady chłodnicze Poznań.

About