Czy faktycznie każdy może w dzisiejszych czasach robić piękne fotki?
Aparaty cyfrowe sprawiły, że zasadniczo robienie fotek jest łatwe, szybkie, fajne, a do tego tanie. Bardzo dobrze pamiętam czasy, w których musiałem być ostrożny, nie robić głupich fotek, bo przecież później i tak będzie trzeba zapłacić spore pieniądze za wywołanie. A w dzisiejszej sytuacji? Robimy setki fotek, a później i tak znaczną część z nich usuwamy – bezpowrotnie. Dobrze, lecz czy zatem definitywnie każdy może tworzyć

niesamowite fotografie?

Według mnie tak – naturalnie są wyjątki, całkowite beztalencia, lecz to na całe szczęście margines. Początkowo polecam odwiedzić solidny sklep fotograficzny (dowiedz się więcej: sklep sigma-sklep.pl). W sklepie trafimy na fachowy sprzęt, dzięki któremu robione przez nas zdjęcia (Obróbka zdjęć) będą naprawdę ładne. Zwykła cyfrówka? Niby również jest w stanie robić jakieś zdjęcia, lecz zapewne jakość ich wykonania nie będzie zadowalająca. Pewnie przeciętny Nowak nie zauważy żadnej różnicy, ale zaręczam, iż jest wielka różnica między fotkami robionymi porządnym aparatem, a tymi, które po prostu zostały zrobione „byle czym”. Weźmy choćby w rachubę obiektywy – sporo zależy od właśnie tego jak podejdziemy do owej kwestii.

Osobiście jestem wielkim miłośnikiem obiektywów firmy Sigma. Myślę, iż przykładowo sigma 18-200 (wybór na ) to prawdziwy majstersztyk. Trudno mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości – fakty są takie, że Sigma to w tym momencie jedna z najlepszych firm produkujących sprzęt fotograficzny. Szanuję ową markę głównie dlatego, iż może zagwarantować o wiele bardziej udane zdjęcia, a jeszcze na dodatek nie jest taką firmą, która niejako zdziera kasę od fotografów. To z pewnością godne większego szacunku.

Obiektywy firmy sigma na spokojnie można kupić na choćby aukcjach internetowych. Czyli ogólnie nie mówimy tutaj o dużych kosztach – mówię tutaj o używanym sprzęcie. To wyraźnie pokazuje, że jeżeli pragniemy robić niezwykłe zdjęcia, mamy może nawet odpowiednie predyspozycje, ale najzwyczajniej w świecie nie mamy kasy, to i tak jesteśmy w stanie wcielić swoje plany w życie. Bo najważniejsze jest to by zawsze stawiać sobie jakieś cele. A potem robić wszystko co w naszej mocy, aby nareszcie mogło się nam udać. Kocham fotografię, myślę, że ciężko o dużo ciekawszych zajęć.

About

Categories: Bez kategorii Tagi: , , , ,