Czy ładna ilustracja pomaga w zrozumieniu książeczki?
Teraz każda dobra promocja powinna mieć jakiś obrazek, żeby w lepszy sposób dotarła tego typu reklama do przyszłego odbiorcy. Wiadome jest, że grafika trafniej zapadnie w pamięć.
Podobnie jest w książeczkach dla dzieci.

Nowy Jork
kluby fitness
Dobre ilustracje w książeczkach dla dzieci są tak samo istotne jak tekst. Dzięki dobrym ilustracjom w książeczkach dziecko staje się czytelnikiem jeszcze zanim nauczy się czytać. W przeszłości książka z ilustracjami była początkowym kontaktem ze sztuką. Podobnie jest i dzisiaj. Ilustracje z pewnością prowadzą do usamodzielnienia się czytelnika. Za pomocą ilustracji dziecko dorasta do wieku, gdy dowiaduje się, że za ilustracjami stoi artysta. Za pomocą ilustracji dziecko (producent sal zabaw) widzi, że myszka może być Myszką Mickey, a raz rockową bohaterką. Każdorazowo jest to myszka, jednak to w jaki sposób obecnie się prezentuje jest pokazane w specjalny sposób. Kiedy wcześniej książka została przeczytana przez mamę lub tatę, dziecko przy pomocy ilustracji może opowiedzieć ją sobie samo.
Oglądając ładne ilustracje, łatwiej możemy zapamiętać książeczkę. Dzięki ilustracjom można by łatwo do niej wrócić np. przebywając z dzieckiem na spacerze. Możemy rozpocząć swoją opowieść słowami: A przypominasz sobie w jaki sposób myszka…? Najlepiej kupować dziecku różne książki. Kolejna powinna odróżniać się od poprzedniej i być skonstruowana na schemacie odmiennym niż dziecko już poznało. Wszelkie ilustracje są niczym wyrazy. Za każdym razem ilustracje mogą przedstawiać zdarzenie w inny sposób.

Gdy biblioteka malucha będzie skonstruowana w monotonny sposób, możemy być pewni, że zmarnowaliśmy swą szansę. W naszym kraju istnieje mnóstwo ilustratorów książek. Nazwiska ich można przeczytać na stronach internetowych.

About