Czym jest hackathon, czego on dotyczy i jak długo trwa takie wydarzenie?
Czy też pamiętasz jak wszelakie olbrzymie firmy poszukują najlepszych pracowników? Oczywiście posiadają one swe bazy prawdopodobnych kandydatów z uwzględnieniem przykładowo wykształcenia, wszakże w jaki sposób można by w rzeczywistości sprawdzić prędkość i jakość pracy np. programisty?

sklepy

Autor: Jiří Beroušek
Źródło: http://www.flickr.com
hackathon

Autor: Sits
Źródło: Sits
Okazuje się, iż można by to wykonać w tak zwanym szybkim konkursie, podczas którego gromada specjalistów posiada do zrobienia pewne zadanie. Oceniane okazują się być wyłącznie te czynności, jakie będą wykonane podczas takiego zdarzenia. A w jaki sposób się ono nazywa? To hackathon, czyli wydarzenie, podczas jakiego zarówno programiści oraz pełnomocnicy innych pokrewnych współpracujących z nimi zawodów, przykładowo grafików informatycznych podczas trwającego parę dni albo parę godzin konkursu powinni uporać się z określonym problemem. Warto zaznaczyć, że konkursy takie są przeprowadzane przez największe światowe korporacje nie wyłącznie z dziedziny elektronicznej, lecz również samochodowej.

Jeżeli omawiany materiał Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (https://www.partnerzy.pl/kup-bez-prowizji), który opisuje podobne kwestie.

Można zastanawiać się, co ma zrobić programista przy aucie, jednak warto dopowiedzieć, że np. w innowacyjnych samochodach deska rozdzielcza to już nie wskaźnik z fizycznym wskaźnikiem np. szybkości, ale barwny ekran LCD, który wskazuje dobrane wyniki.

W zależności od wariantu konkretnego zdarzenia, mogłoby ono tyczyć się wyłącznie jednej wybranej i powiązanej z projektowaniem branży albo w zadaniach ogólnych, bez dobitnie wybranej swoistości.

Jak nietrudno jest się domyślić, samo słowo hackathon jest połączeniem dwóch angielskich słów: hacking i maraton. Zostało ono pierwotnie użyte w latach 90-tych XX w. Najlepsi członkowie osiągają zazwyczaj wyróżnienia finansowe.

About