Czym jest hackathon, czego on dotyczy i jak długo trwa takie wydarzenie?
Czy też pamiętasz jak wszelakie olbrzymie firmy poszukują najlepszych pracowników? Oczywiście posiadają one swe bazy prawdopodobnych kandydatów z uwzględnieniem przykładowo wykształcenia, wszakże w jaki sposób można by w rzeczywistości sprawdzić prędkość i jakość pracy np. programisty?

sklepy

Autor: Jiří Beroušek
Źródło: http://www.flickr.com
hackathon

Autor: Sits
Źródło: Sits
Okazuje się, iż można by to wykonać w tak zwanym szybkim konkursie, podczas którego gromada specjalistów posiada do zrobienia pewne zadanie. Oceniane okazują się być wyłącznie te czynności, jakie będą wykonane podczas takiego zdarzenia.

Gdy stwierdzisz, że warto poznać większą ilość danych związanych z prezentowaną tutaj problematyką, zerknij na źródło – w tamtym miejscu przeczytasz podobne zagadnienia.

A w jaki sposób się ono nazywa? To hackathon, czyli wydarzenie, podczas jakiego zarówno programiści oraz pełnomocnicy innych pokrewnych współpracujących z nimi zawodów, przykładowo grafików informatycznych podczas trwającego parę dni albo parę godzin konkursu powinni uporać się z określonym problemem. Warto zaznaczyć, że konkursy takie są przeprowadzane przez największe światowe korporacje nie wyłącznie z dziedziny elektronicznej, lecz również samochodowej.

Jeżeli omawiany materiał Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (https://www.partnerzy.pl/kup-bez-prowizji), który opisuje podobne kwestie.

Można zastanawiać się, co ma zrobić programista przy aucie, jednak warto dopowiedzieć, że np. w innowacyjnych samochodach deska rozdzielcza to już nie wskaźnik z fizycznym wskaźnikiem np. szybkości, ale barwny ekran LCD, który wskazuje dobrane wyniki.

W zależności od wariantu konkretnego zdarzenia, mogłoby ono tyczyć się wyłącznie jednej wybranej i powiązanej z projektowaniem branży albo w zadaniach ogólnych, bez dobitnie wybranej swoistości.

Jak nietrudno jest się domyślić, samo słowo hackathon jest połączeniem dwóch angielskich słów: hacking i maraton. Zostało ono pierwotnie użyte w latach 90-tych XX w. Najlepsi członkowie osiągają zazwyczaj wyróżnienia finansowe.

About