Dekretacja faktur – co to konkretnie jest i po co się to ogólnie robi?
Co to jest dekretacja – dlaczego jest aż tak bardzo istotna przy prowadzeniu firmy? Którego konkretnie działu firmy jest częścią oraz czy zawsze wygląda w ten sam sposób? Z jakiego powodu dekretacji poddaje się faktury? Odpowiedzi na wymienione a także inne pytania, poznasz jak dobrze odczytasz niniejszy felieton!

montaż

Autor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com

dekretacja faktur

Autor: Antony Hutchison
Źródło: http://www.flickr.com
Definicja dekretacji zawsze brzmi w podobny sposób, jednak w zależności od tego, w jakim miejscu bywa prowadzona oraz czego dokładnie dotyczy, może różnić się od siebie dosyć znacząco. Każda firma rządzi się swoimi regułami – i każda z nich posiada troszkę inny sposób na dekretowanie dokumentów, które to obowiązuje w konkretnej komórce organizacyjnej systemu kancelaryjnego przedsiębiorstwa. Dobrze jest wiedzieć, iż wszelakie dekretacje bywają czynione w tak zwanym Elektronicznym Zarządzaniu Dokumentacją (a więc w skróceniu w systemie EZD) – to wewnątrz niego bywa także przeprowadza ciekawiąca nas dziś głównie dekretacja faktur. Ten konkretny typ dekretacji jest niezwykle istotny w rachunkowości – dosłownie każda faktura na firmę, jak wie każdy szef, powinna zostać zaksięgowana. To konkretne zadanie posiada oczywiście pracujący dla nas księgowy – jednym z jego zadań bywa oznaczyć fakturę w takiego typu sposób, by oddawała konkretnie to, co „uosabia”.

Mówiąc inaczej, jeśli jest to faktura mająca na celu ująć jakieś zdarzenie gospodarcze, związane z systemem finansowo-księgowym firmy, to trzeba podać wewnątrz niego odpowiednie numery kont księgowych, opis owej operacji gospodarczej, a także podpis odpowiedzialnej za to osoby dekretującej, datę wspomnianego wydarzenia gospodarczego oraz oczywiście samą jej kwotę.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do następnej witryny, na której znajdziesz pouczające wpisy – kliknij w link (https://www.sneakers.pl/buty-dzieciece/new-balance/574.html).

br>
Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://kesbet.pl/produkty/lawki-miejskie/lawki-betonowe/) podobne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością też Cię zaciekawią.

Wszystkie te informacje powinny znaleźć się na fakturze, co pozwala później na to, że można ją bez problemu wprowadzić do systemy księgowego.

About