Dlaczego w okresie zimy wiele osób ma kłopoty z nastrojem, jak można to leczyć światłem.
Ograniczony dostęp do światła słonecznego u niejednej osoby powoduje rozmaite problemy ze zdrowiem, i to zarówno w sferze medycznej jak i psychicznej. Światło jest przykładowo bardzo potrzebne do powstawania witaminy D, jakiej niedobór może być przyczyną krzywicy.

organizm

Autor: Rolf Brecher
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi w okresie jesienno-zimowym ma zmienne nastroje, stany depresyjne czy duże osłabienie organizmu .

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie usuwanie zębów kraków, który w tamtym miejscu się znajduje, też jest coś wartościowego!

Powyższe objawy są rezultatem za małej ilości promieni słonecznych, przez parę miesięcy bowiem pewne osoby idą do pracy jak będzie jeszcze ciemno i wychodzą z niej jak dzień się skończy. Dłuższe życie w taki sposób z pewnością ma spory wpływ na organizm, szczególnie jeśli ktoś będzie bardziej podatny na tego typu sprawy. Dlatego też można pomyśleć podczas zimowych miesięcy o tym, aby w jakiś sposób brak słońca zastąpić.

A rozwiązanie będzie bardzo proste, ponieważ w sklepach są dostępne specjalne lampy, emitujące światło zbliżone do słonecznego. Już po kilku seansach powraca dobre samopoczucie i aktywność, a metodęmożna stosować nawet pół roku, bo jest naprawdę bezpieczna. Odpowiednio dobrane lampy wykorzystuje się również w bardziej zaawansowanej medycynie, przez co można leczyć sporą liczbę różnych chorób.

Dobrze dobrana światłoterapia bywa przydatna przy schorzeniach skóry i oczu, niejednokrotnie stosuje się ją również do leczenia tak zwanej depresji sezonowej (więcej informacji pod adresem ). Badania medyczne dają coraz więcej dowodów na skuteczność takich metod, a nawet dla własnej wygody warto zainwestować w dobrą lampę i jej używać.

About